19.04.2021 13:38 19 NW/KWP w Gdańsku

Nie ma zlituj - brak maseczki kończy się mandatem

Żródło:KWP w Gdańsku

„Czas pouczeń i przypominania o obostrzeniach już minął” – apelują policjanci. W ostatni weekend aż 2600 osób na Pomorzu nie miało maseczki. Po kontroli policji posypało się ponad 1300 mandatów.

Nie ma zlituj – policjanci stanowczo egzekwują wprowadzone przepisy w związku z COVID-19. Mogli przekonać się o tym ci, którzy w weekend (16-18 kwietnia) postanowili - na przykład podczas spaceru - nie zakładać maseczki.

Mundurowych można było spotkać m.in. na sopockich deptakach czy gdańskim Śródmieściu. W ciągu trzech dni ujawnili prawie 2600 wykroczeń. Ponad 1350 osób otrzymało mandat karny, wobec blisko 150 osób skierowano wniosek o ukaranie do sądu, a 866 osób pouczono.

Te dane pokazują, że wciąż zdarzają się przypadki skrajnej nieodpowiedzialności. Zachowanie osób, wobec których policjanci podejmowali interwencje, były modelowym przykładem na to, jak nie wolno zachowywać się w miejscach publicznych - mówi podinsp. Maciej Stęplewski z KWP w Gdańsku.

Żródło:KWP w Gdańsku Żródło:KWP w Gdańsku Żródło:KWP w Gdańsku Żródło:KWP w Gdańsku

Policjanci przypominają, że nakaz stosowania maseczek obowiązuje w przestrzeni publicznej, m.in. na ulicach, placach czy deptakach, jak i w sklepach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24