19.04.2021 12:25 0 WH

Gdyńskie koszykarki z tytułem mistrza Polski

Źródło: Facebook/ VBW Arka Gdynia

VBW Arka Gdynia wywalczyła drugi z rzędu tytuł mistrza Polski. Gdyńskie koszykarki pokonały CCC Polkowice z wynikiem 97:69. Najlepszą zawodniczką meczu została Alice Kunek.

Gdynianki już po czterech minutach spotkania prowadziły z wynikiem 13:3. W drugiej kwarcie zawodniczki z Polkowic goniły rywalki z rezultatem 25:27, ale nie udało im się doprowadzić do remisu. Gospodynie w 30 minucie odnotowały wynik 80:50, nie dając szans swoim konkurentkom.

Tytuł MVP turnieju została Alice Kunek z Arki Gdynia. Zakończyła spotkanie z double-double w postaci 27 punktów i 10 zbiórek.

Gdynianki pokonały CCC Polkowice z wynikiem 97:69 (24:19, 21:13, 35:18, 17:19). Stan rywalizacji wyniósł 3:2. To już drugie z rzędu zdobycie tytułu mistrza Polski przez pomorską drużynę.