19.04.2021 08:30 24 PM

Konkurs: Wymyśl imię dla samicy sokoła z Redy

Fot. mat.pras.

Zorza, Łuna, Astra czy Keja – to tylko kilka imion, które w drodze konkursu otrzymały samice sokołów w całej Polsce. Czas nazwać mieszkankę redzkiego gniazda. W związku z tym zapraszamy do udziału w konkursie!

Latem ubiegłego roku w Redzie pojawili się nowi mieszkańcy. Są nimi sokoły, które znalazły swój dom na kominie Koksika, gdzie zamontowano specjalne gniazdo na wysokości 60 m od strony południowo-wschodniej. Od teraz redzkie sokoły można obserwować non stop za pomocą kamer na portalu Nadmorski24. Pierwszy widok pokazuje wnętrze gniazda. Kolejny widok z kamery przedstawia gniazdo sokoła widziane od strony platformy.

Ruszamy z konkursem, który pomoże w wyborze imienia dla samiczki. Konkurs odbywa się na Facebooku:

‼️Konkurs: Wymyśl imię dla samicy sokoła z Redy‼️ Zorza, Łuna, Astra czy Keja – to tylko kilka imion, które w drodze...

Opublikowany przez Nadmorski24.pl Piątek, 16 kwietnia 2021

Propozycje można wpisywać do 22 kwietnia, następnie wybierzemy pięć imion, na które będzie można zagłosować – wygra to z największą liczbą głosów. Ich autorzy otrzymają od nas upominki.

Partnerami konkursu są: Koksik Miejskie Przedsiębiorstwo Ciepłowniczo-Komunalne Sp. z o.o., Stowarzyszenie na rzecz dzikich zwierząt „Sokół”, Miasto Reda, Telewizja Kablowa Chopin, Radio Norda FM, Twoja Telewizja Morska i portal Nadmorski24.pl. Zapraszamy do zabawy!

Na stronie peregrinus.pl znajduje się lista imion już wykorzystanych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...