14.04.2021 11:10 36 PM COVID-19

Przedszkola otwarte, reszta restrykcji przedłużona

Fot. KPRM

Sytuacja epidemiczna wciąż jest poważna. Wzrosty zakażeń ustabilizowały się na poziomie 20 tys. dziennie. Nie ma dalszej eskalacji zakażeń – mówił dzisiaj na konferencji prasowej minister zdrowia. Podał również informacje dotyczące restrykcji.

Od 19 kwietnia zostaną otwarte przedszkola i żłobki. Kolejną zmianą jest przedłużenie o dwa tygodnie, do 3 maja, restrykcji dotyczących hoteli. Oprócz tego przywrócono także możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Jak zaznaczył minister zdrowia Adam Niedzielski, sytuacja epidemiczna w Polsce poprawia się.

Dzisiaj jest pierwszy dzień, gdy mamy zmniejszenie liczby osób hospitalizowanych. Przyjęliśmy takie kryterium robocze, że jeśli liczba zakażeń w województwach spadnie poniżej 30 na 100 tysięcy mieszkańców, to wtedy będziemy myśleli o kolejnych krokach. W pierwszej kolejności będą dotyczyć edukacji - powiedział podczas konferencji minister Adam Niedzielski.

W środę (14 kwietnia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 283 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym z województwa pomorskiego 1108 przypadków. Z powodu COVID-19 zmarły 182 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 621 osób. Łącznie w ciągu ostatniej doby zmarło 803 chorych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24