06.04.2021 12:13 0 NW/KPP w Wejherowie

Za kradzież mogą spędzić nawet pięć lat 'za kratami'

Fot. archiwum

Kryminalni z Rumi zatrzymali dwie osoby, które dopuściły się kradzieży, do której doszło pod koniec marca 2021 roku. Podczas interwencji funkcjonariusze znaleźli przy jednym z mężczyzn narkotyki. Za kradzież mienia grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

Pracując nad sprawą kradzieży w jednym z marketów budowlanych, policjanci ustalili tożsamość sprawców, którzy ukradli pilarkę łańcuchową i łańcuchy do niej. Do zatrzymania doszło na terenie jednej z miejscowości gminy Wejherowo.

Podczas przeszukania domu, mundurowi znaleźli tam ukradzione przedmioty, które zostały zabezpieczone do sprawy. Ponadto w trakcie dalszego przeszukania funkcjonariusze znaleźli narkotyki – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Zarzuty usłyszała zatrzymana w tej sprawie kobieta oraz jej wspólnik. Mężczyzna dodatkowo usłyszał zarzut dotyczący posiadania narkotyków.

Jak informuje policja, za kradzież grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24