01.04.2021 18:00 9 NW/KPP w Kartuzach

Ponad 400 krzaków konopi indyjskich ujawniono w domu mieszkańca powiatu kartuskiego

Źródło:KPP w Kartuzach

Kryminalni zatrzymali 40-latka, który na piętrze swojego domu uprawiał konopie indyjskie i wytwarzał z nich marihuanę. Funkcjonariusze zabezpieczyli 437 krzaków nielegalnej rośliny i prawie 2,5 kilograma gotowego suszu.

We wtorek (30 marca) kartuscy kryminalni z Kartuz we współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku weszli na posesję, gdzie miała być prowadzona plantacja konopi indyjskich.

40-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego był zaskoczony wizytą mundurowych, ponieważ na piętrze swojego domu uprawiał konopie indyjskie, z których wytwarzał marihuanę – informuje st. asp. Piotr Gdaniec, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Podczas przeszukiwania budynku mundurowi zabezpieczyli 437 krzaków nielegalnie uprawianej rośliny, prawie 2,5 kilograma gotowego suszu i aparaturę wykorzystywaną w procesie produkcji narkotyku.

Źródło:KPP w Kartuzach

Jak dodaje st. asp. Piotr Gdaniec, 40-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. W środę (31 marca) usłyszał zarzuty, za które grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny skierowano do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24