01.04.2021 13:21 0 VBW Arka Gdynia/Karolina Sołtaniuk

VBW Arka Gdynia nie do zatrzymania

Zawodniczki VBW Arka Gdynia po wczorajszej wygranej z FaleLokiKoki Rosmedia Basket 25 Bydgoszcz przypieczętowały wejście do meczów finałowych Energa Basket Ligi Kobiet.

Po kilku punktowej przewadze gospodyń w pierwszej kwarcie, podopieczne Gundarsa Vetry bardzo szybko wyrównały wynik i wyszły na prowadzenie. Po kontuzji na parkiet wróciła Alice Kunek, która wraz z Laurą Svarytė Miškinienė zawojowały pierwszą połowę spotkania, wyprowadzając do przerwy VBW Arkę Gdynia na dziewięciopunktowe prowadzenie. Bydgoszczanki nie mogły odnaleźć recepty na zatrzymanie przeciwniczek, a z minuty na minutę meczu, różnica punktowa wciąż rosła. Ostatnie dwie kwarty spotkania były już tylko kropką nad „i”. Wszystkie zawodniczki VBW Arki Gdynia w środowym spotkaniu dobrze wykorzystały minuty spędzone na parkiecie. Niewątpliwe gdyńska drużyna koszykówki kobiet to wspólna siła, o której wspomina środkowa zespołu:

Jesteśmy bardzo podekscytowane wejściem do finałów EBLK. To jest coś, na co czekałyśmy cały sezon. Półfinałowe mecze były dla nas ciężkie, ale wyszły razem, tak jak zawsze to robimy – komentuje Laura.

Koszykarki VBW Arka Gdynia ostatecznie pokonały rywalki aż trzydziestoma punktami 90:60.

Nie było łatwo, ale na koniec nasza praca się opłaciła. Jesteśmy teraz jeden krok bliżej zwycięstwa. Chciałabym również podziękować za wsparcie wszystkim kibicom, zarządowi klubu oraz sponsorom takim jak Port Gdynia, który wspiera nasz klub od lat. To nasz wspólny sukces! – dodaje Laura.

Przed gdyniankami finały, które prawdopodobnie odbędą się w weekend poświąteczny 10-11 kwietnia. Potencjalnymi rywalkami są zawodniczki CCC Polkowice lub AZS AJP Gorzów Wielkopolski, które wciąż walczą o wejście do finałów.

Punktowały: Miskiniene 18, 5 zbiórek, Kunek 16 (3x3), Greinacher 13, 8 zbiórek, Spanou 8 (1x3), 7 zbiórek, 5 asyst, Podgórna 8 (2x3) 5 asyst, Slamova 8 (2x3), Kastanek 7 (1x3), Balintova 6, Borkowska 6, Morawiec 4 asysty.