29.03.2021 12:26 12 WH COVID-19

Zmiana pracy urzędów na Nordzie – powodem jest koronawirus

Zdjęcie ilustracyjne, źródło:pixabay.com

Wzrost liczby zachorowań na koronawirusa oraz obostrzenia wymusiły zmianę pracy urzędów w całej Polsce, w tym także na Nordzie. Większość placówek przyjmuje interesantów tylko w pilnych sprawach lub jest zamknięta. Magistraty działają telefonicznie lub internetowo.

Przypomnijmy, że rząd wprowadził nowe obostrzenia w związku z pandemią COVID-19. Wprowadzono ogólnokrajowy lockdown oraz zamknięto poszczególne sektory gospodarki. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule. W efekcie urzędy zmieniły sposób działania.

Rumia

W rumskim magistracie większość spraw można załatwić drogą telefoniczną oraz elektronicznie (Cyfrowy Urząd lub ePUAP) i mailowo: [email protected] Wizyta w urzędzie jest możliwa po rejestracji telefonicznej lub internetowej.

Spis numerów telefonów do poszczególnych referatów Urzędu Miasta w Rumi znajduje się TUTAJ.

Reda

Od poniedziałku (29 marca) redzki magistrat pracuje w trybie wewnętrznym. Wyjątkowe sprawy będą mogły zostać załatwione w urzędzie.

Prosimy mieszkańców, aby sprawy urzędowe załatwiać przez telefon, drogą elektroniczną lub w późniejszym terminie. W sprawach bardzo pilnych, istnieje możliwość kontaktu po uprzednim telefonicznym umówieniu się – czytamy na stronie internetowej redzkiego magistratu.

Telefony do kontaktu: 58 678 – 80 – 00 i 58 678 – 80 – 23.

Puck

Puccy urzędnicy apelują o „ograniczenie wizyt osobistych w urzędzie do niezbędnego minimum”. Sugerowana jest komunikacja telefoniczna lub mailowa.

Informuję tym samym, że Urząd Miasta Puck jest otwarty dla klientów i nie ma potrzeby wcześniejszego umawiania godzin wizyty. Obecnie wszystkie sprawy realizowane są na bieżącą i terminowo z dbałością o standardy, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa – podkreśla Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Do piątku (9 kwietnia) będzie obowiązywał rotacyjny system pracy.

Gmina Krokowa

Mieszkańcy mogą komunikować się z Urzędem Gminy wyłącznie telefonicznie i mailowo. Pilne dokumenty można wrzucać do urny w przedsionku wejścia do urzędu. Szczegółowa procedura dostępna jest tutaj.

Urząd w ten sposób będzie funkcjonował do odwołania.

Gmina Kosakowo

Urząd Gminy Kosakowo jest zamknięty dla interesantów do piątku (9 kwietnia). Dokumenty można pozostawiać w skrzynce obok wejścia głównego. Urząd Stanu Cywilnego wydaje tylko akty zgonu.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz przesyłanie informacji drogą elektroniczną poprzez: e-PUAP, e-mail lub pocztą tradycyjną - czytamy w urzędowym komunikacie.

Gmina Wejherowo

Od środy (24 marca) do odwołania Urząd Gminy Wejherowo nie obsługuje interesantów bezpośrednio. Placówka przeszła na pracę w trybie wewnętrznym i zdalnym. Ponadto kasa urzędu została zamknięta.

Wpłaty wszelkich należności finansowych (opłaty, podatki) należy dokonywać w formie elektronicznej, na wskazane konta Urzędu Gminy Wejherowo lub za pomocą placówek pocztowych i bankowych – czytamy w komunikacie.

Sprawy można załatwiać telefonicznie lub elektronicznie. Spis telefonów znajduje się tutaj.

Powiat wejherowski

Z powodu ogniska koronawirusa w Starostwie Powiatowym w Wejherowie, Referat Praw Jazdy jest zamknięty do piątku (2 kwietnia). Interesanci mogą składać pisma oraz wnioski za pośrednictwem internetu lub przy wejściu od ul. 3 Maja 4. W pozostałych sprawach należy umawiać się telefonicznie lub mailowo. Istnieje możliwość składania wniosków przez platformę ePuap.

Wejherowo

Natomiast Urząd Miasta w Wejherowie do odwołania wyłączył bezpośrednią obsługę interesantów. Z instytucją można kontaktować się telefonicznie, mailowo oraz przez platformę ePUAP.

Priorytetowo będą traktowane zadania niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom, tj. sprawy z zakresu: rejestracji stanu cywilnego, ewidencji ludności i dowodów osobistych, pomocy społecznej, świadczenia usług komunalnych, administracji architektoniczno – budowlanej i ochrony środowiska – informują wejherowscy urzędnicy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24