26.03.2021 12:06 4 NW/KWP w Gdańsku

Z eskortą policji do szpitala - kobieta urodziła w samochodzie

Źródło:Komenda Miejska Policji w Gdańsku/YouTube

Policjanci z Gdańska pilotowali do szpitala samochód, w którym chwilę wcześniej urodziła kobieta. Do nietypowej interwencji doszło w czwartkowe (25 marca) popołudnie.

Na ulicy 3 Maja w Gdańsku do patrolu drogówki, który jechał na interwencję podbiegł roztrzęsiony mężczyzna, który poprosił policjantów o pomoc.

Mężczyzna powiedział, że siedząca w aucie żona przed chwilą urodziła córeczkę. Na ulicy panował spory ruch. Funkcjonariusze bez wahania podjęli decyzję o udzieleniu pomocy rodzinie.

Policjanci o nietypowej interwencji poinformowali dyżurnego gdańskiej komendy i na czas przejazdu do szpitala włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Dzięki temu świeżo upieczona mama z noworodkiem bardzo szybko dotarli do szpitala, gdzie trafili pod opiekę specjalistów – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Jak dowiadujemy się z policyjnego raportu, kobieta i dziecko przebywają na oddziale ginekologiczno-położniczym i obie czują się dobrze.

Dokładnie rok temu (26 marca) 2020 roku w Gdańsku doszło do podobnej interwencji. Wtedy o pomoc w bezpiecznej eskorcie rodzącej kobiety do szpitala poprosił kierowca taksówki. Więcej na ten temat w naszym artykule dostępnym TUTAJ.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...