25.03.2021 10:29 0 raz

Gdański Trefl coraz bliżej półfinału!

Zdjęcie ilustracyjne, źródło; pixabay.com

W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu play-off PlusLigi Trefl Gdańsk pokonał Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:1. Drugi mecz 27 marca. Zespoły grają do dwóch wygranych.

Tabela po sezonie zasadniczym wskazywała, że faworytem rywalizacji Trefla z Verva Warszawa Orlen Paliwa, czyli trzeciego z szóstym zespołem PlusLigi są gdańszczanie. Kadry zespołów wskazywały raczej na ekipę trenera Andrei Anastasiego. Ale to podopieczni Michała Winiarskiego kapitalnie rozpoczęli spotkanie. Siatkarze z Gdańska wygrali dwa pierwsze sety do 18 i 20. Gdy w trzeciej partii było 5:2 dla gospodarzy, wszyscy już chyba myśleli o szybkim zwycięstwie. Nic z tego. Skończyło się na 21:25 dla przyjezdnych. W czwartej części meczu walka była wyrównana. Ostatecznie tego seta wygrali gdańszczanie 25:22 i cały mecz 3:1.

Trochę minęło od ostatniego naszego meczu z Warszawą, graliśmy z nimi w listopadzie, więc teraz to był już zupełnie nowy rozdział. Wiele od tamtego czasu się w drużynach zmieniło, chociażby ze względu na kwarantanny czy inne kwestie zdrowotne – powiedział dla oficjalnego portalu Trefla Gdańsk Moritz Reichert, zawodnik gdańskiego zespołu, który został wybrany MVP tego meczu.

Drugi mecz 27 marca. Zespoły grają do dwóch wygranych. W pozostałych ćwierćfinałowych parach pierwsze spotkania zakończyły się następującymi wynikami:

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Ślepsk Malow Suwałki 3:1

Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 3:1

Trefl Gdańsk – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 3:1 (25:18, 25:20, 21:25, 25:22)

Trefl Gdańsk: Lipiński 14, Wlazły 18, Janusz, Reichert 19, Urbanowicz 7, Crer 11, Olenderek (libero) oraz Pietruczuk, Sasak, Mordyl 2

VERVA Warszawa: Kwolek 14, Król 18, Trinidad, Wrona 7, Nowakowski 11, Grobelny, Wojtaszek (libero) oraz Superlak, Szalpuk 16, Kozłowski 1