23.03.2021 11:08 11 NW

Mieszkaniec powiatu wejherowskiego spowodował kolizję. Ma czternaście lat

Fot. archiwum

W poniedziałek (22 marca) w Gdyni doszło do kolizji. Doprowadził do niej 14-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego, który – jak się potem okazało - miał w organizmie 0,3 promila alkoholu. Jak poinformowała policja, chłopiec poruszał się pojazdem, na które posiadał prawo jazdy kategorii AM.

Do nietypowego zatrzymania doszło w poniedziałek (22 marca) w Gdyni około godz. 16:30. Na parkingu przy centrum handlowym młody kierowca spowodował kolizję, uderzając w samochód osobowy. 14-letni sprawca zdarzenia uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci ustalili okoliczności zdarzenia. Poszkodowany opisał pojazd, którym jechał sprawca i policjanci podczas patrolu, poszukując chłopaka zauważyli samochód, który pasował do opisu. 14-latek przyznał się do spowodowania kolizji - informuje portal nadmorski24.pl Jolanta Grunert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Mieszkaniec powiatu wejherowskiego w chwili zatrzymania przez funkcjonariuszy miał w organizmie 0,3 promila alkoholu. 14-latek trafił pod opiekę mamy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy kategorii AM, w którego był posiadaniu, a sprawa zostanie skierowana do sądu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24