23.03.2021 06:47 0 raz

Wysoka przegrana Stoczniowca w pierwszym meczu finałowym

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

W pierwszym finałowym meczu fazy play-off Polskiej Hokej Ligi Kobiet, Stoczniowiec Gdańsk utrudnił sobie drogę do zdobycia mistrzostwa Polski. Hokeistki przegrały u siebie 1:5 z Polonią Bytom.

Przypomnijmy, że od sezonu 2015/2016 rok rocznie w finale Polskiej Ligi Hokeja Kobiet grają Stoczniowiec Gdańsk i Polonia Bytom. Za każdym razem kończy się tak samo - złote medale odbierają bytomianki. I póki co hokeistki Polonii są bliższe kolejnego mistrzowskiego tytułu.

Pierwszy mecz finału dobył się w hali Olivia. Pierwsza tercja była wyrównana, żadnej z zawodniczek nie udało się trafić do bramki. W drugiej przewagę miały już obrończynie tytułu. Najpierw do siatki Stoczniowca trafiła Karolina Chrapek, potem Karolina Późniewska.

W 34. minucie gdańszczanki zmniejszyły straty dzięki bramce Katarzyny Kasprzyckiej. Niespełna minutę później przewagę podwyższył zespół gości. Gospodynie straciły krążek po połowie rywalek, nie upilnowały Poźniewskiej, która wyszła z kontrą i w sytuacji sam na sam zdobyła czwartego gola dla swojej drużyny. Dwie bramki dla Polonii zdobyła jeszcze Ida Talanda.

Ten mecz nie poszedł po naszej myśli. W pierwszej tercji nie miałyśmy wielu sytuacji, przez co oddałyśmy mało strzałów. Druga partia to już inna historia. Strzeliłyśmy kontaktowego gola, ale niedługo potem straciłyśmy kolejnego i wydaje mi się, że to podcięło nam skrzydła. Próbowałyśmy odmienić losy, ale później było już mało czasu i nie udało się - mówi dla portalu stoczniowiec.org.pl Katarzyna Kasprzycka, zdobywczyni honorowego gola dla Stoczniowca.

Zespoły grają do dwóch zwycięstw. Drugi mecz finału odbędzie się 27 marca (sobota) na lodowisku Jantor w Katowicach. Ewentualne trzecie spotkanie zaplanowano na 28 marca także w Katowicach.