18.03.2021 07:31 0 raz

Wyrównany mecz w Gdyni. Asseco gorsza od Anwilu

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

W spotkaniu 29. kolejki Energa Basket Ligi Asseco Arka Gdynia przegrała u siebie z Anwilem Włocławek 80:84.

Osłabiona Asseco Arka od początku miała problemy ze skutecznością. Dzięki trafieniom Kyndalla Dykesa oraz Wojciecha Tomaszewskiego goście prowadzili 12:6. Straty starał się później odrabiać Mateusz Kaszowski, ale to było w tym momencie za mało. Dzięki akcji Curtisa Jerrellsa po 10 minutach było 19:13 dla gości. W drugiej kwarcie gdynianie zaczęli grać lepiej w ataku, a dzięki rzutom Marcina Kowalczyka zdobywała przewagę! Później sytuację ponownie zmieniali Dykes oraz Jerrells, ale tylko na chwilę. Nieźle prezentował się Filip Dylewicz, a trójka Mateusza Kaszowskiego ustawiła wynik po pierwszej połowie na 31:30 dla gospodarzy.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana, toczyła się w rytmie kosz za kosz. Trójki trafiali m.in. James Washington i Krzysztof Szubarga, ale żadna z ekip nie potrafiła zbudować większej przewagi. Dopiero po późniejszej akcji Wojciecha Tomaszewskiego Anwil uciekał na pięć punktów. Różnicę zmniejszał jednak Jakub Kobel - po 30 minutach było 54:57. W kolejnej części spotkania do remisu doprowadzał Mateusz Kaszowski. Po serii 8:0, w której wyróżniał się Przemysław Zamojski, włocławianie ponownie odskoczyli rywalom. Asseco Arka się nie poddawała i potrafiła jeszcze nawiązać rywalizację. Na 45 sekund przed końcem rzut z dystansu Szubargi dawał kolejny remis! Kluczową trójkę trafił później Zamojski, a na linii rzutów wolnych skuteczny był następnie Washington. Anwil wygrał ostatecznie 84:80.

Do zakończenia rundy zasadniczej Asseco pozostały do rozegranie jeszcze dwa spotkania. W tabeli Arka jest na przedostatnim miejscu.

Asseco Arka Gdynia – Anwil Włocławek 80:84 (13:19, 18:11, 23:27, 26:27)

Asseco Arka Gdynia: Dylewicz 18, Kaszowski 16, Kowalczyk 11, Szubarga 11, Kobel 7, Vragović 5, Witliński 5, Perzanowski 4, Nowicki 3, Wadowski 0

Anwil Włocławek: Dykes 20, Zamojski 15, Radić 14, Tomaszewski 12, Washington 11, Jerrells 8, Mielczarek 4, Janiak 0, Jones 0, Komenda 0, Piątek 0