15.03.2021 07:26 0 raz

‘Szalony’ mecz w Szczecinie. Gryf bez punktów

Archiwum

Wynik Pogoni II z Gryfem został ustalony w ciągu pierwszych 31 minut gry. Padło aż pięć bramek. W 19. kolejce spotkań III ligi grupy II żółto-czarni na wyjeździe przegrali z zespołem ze Szczecina 2:3.

Mecz w Szczecinie rozpoczął się znakomicie dla piłkarzy z wejherowskiego Wzgórza Wolności. Gryf już od 3. minuty prowadził 1:0 po bramce Mateusza Duchowskiego. Był to pierwszy gol nowego pomocnika żółto-czarnych, który w przerwie zimowej wzmocnił kadrę WKS-u. 20-latek został wypożyczony z Ruchu Chorzów.

Z biegiem kolejnych minut powody do radości mieli gospodarze. W ciągu trzech minut strzelili trzy gole. W 20. minucie do wyrównania doprowadził Bartosz Krzysztofek. 120. sekund później na prowadzenie Pogoń wyprowadził Jakub Kuzko. A w 23. min. bramkę na 3:1 dla szczecińskiego zespołu zdobył Kacper Zaborski. Gryf jeszcze przed przerwą, w 31. min., strzelił kontaktowego gola autorstwa Przemysława Czerwińskiego. Więcej bramek nie padło.

WKS Gryf Wejherowo po 19. kolejkach zajmuje 19. miejsce ze zdobyczą 17. punktów. Przed wejherowianami jeszcze dwa spotkania w ramach fazy zasadniczej z Mieszko Gniezno i Jarotą Jarocin. Potem – przypomnijmy, że tabela ma zostać podzielona na dwie grupy.

Pogoń II Szczecin – Gryf Wejherowo 3:2 (3:2)

Bramki: Bartosz Krzysztofek (20), Jakub Kuzko (22), Kacper Zaborski (23) – Mateusz Duchowski (3), Przemysław Czerwiński (31)

Gryf: Ferra – Szymański (55 Formella), Baranowski, Kankowski, Panek, Lisiecki, Wiśniewski (74 Zaleski), Czerwiński (71 Hołtyn), Talaśka, Duchowski, Blok