11.03.2021 14:30 5 WH

Rumski 'Hipolit' będzie kształcił przyszłych stoczniowców

Źródło: Google Street View

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi nawiązał współpracę z Polską Grupą Zbrojeniową. Już od przyszłego roku szkolnego placówka będzie przygotowywać uczniów do zawodów stoczniowych i mechanicznych. Pojawią się nowe specjalizacje – monter kadłubów jednostek pływających, mechanik – monter maszyn i urządzeń oraz monter systemów rurociągowych.

Przed przyszłymi absolwentami szkół podstawowych z powiatu wejherowskiego otwierają się kolejne możliwości w rumskim „Hipolicie”. Placówka oferuje nowe specjalizacje z branży stoczniowej.

Inicjatywa wyszła ze strony Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zaprosiliśmy przedstawicieli do szkoły na rozmowy, gdzie przedstawiliśmy nasze możliwości. Tak rozpoczęła się nasza współpraca – mówi Sylwia Pojawa, kierownik szkolenia praktycznego w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Rumi.

Szkoła nawiązała współpracę z PGZ Stocznia Wojenna. W roku szkolnym 2021/2022 pojawią się nowe klasy patronackie uczące w zawodzie - monter kadłubów jednostek pływających, mechanik – monter maszyn i urządzeń oraz monter systemów rurociągowych.

Uczniowie będą odbywać praktyki w gdyńskiej stoczni wojennej. To dla przyszłych absolwentów szansa znalezienia pracy w tym miejscu.

Pracodawca oferuje bezpłatny transport z Rumi do stoczni oraz powrót. Praktykanci otrzymają odzież roboczą oraz będą mieli możliwość ukończenia dodatkowych kursów branżowych w trakcie trwania nauki. Stocznia kształcąc uczniów przygotowuje ich na potencjalnych pracowników. Jest duże zapotrzebowanie na tym rynku pracy – tłumaczy Sylwia Pojawa.

Informacje na temat rekrutacji do nowych klas patronackich pojawią się niebawem na na stronie internetowej szkoły.

Przypomnijmy, że obecnie w placówce można kształcić się w technikum oraz branżowej szkole pierwszego stopnia jako technik usług fryzjerskich, logistyk, kucharz czy mechanik pojazdów samochodowych itd.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24