05.03.2021 12:15 2 raz/KPP Lębork

Wypiła alkohol, ukradła samochód, spowodowała kolizje i uciekła

źródło: KPP Lębork

Lęborscy kryminalni zatrzymali młodą kobietę, która w nocy, będąc pod wpływem alkoholu ukradła samochód. Kobieta jest też podejrzewana o spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Grozi jej kara 10 lat więzienia.

Do kolizji dwóch samochodów doszło w nocy z 11 na 12 lutego w Lęborku na ulicy Kossaka. Z ustaleń policjantów skierowanych na miejsce zdarzenia wynikało, że osoba kierująca audi raptownie zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się czołowo z oplem astrą.

Po tym zdarzeniu uciekła z miejsca, pozostawiając tam samochód. Policjanci zabezpieczyli na miejscu ślady i dowody, w tym pozostawione przez sprawcę kolizji audi, które poddali szczegółowym oględzinom. Zgromadzone przez mundurowych materiały dowodowe, jak i własne ustalenia kryminalnych pozwoliły na ustalenie tożsamości i zatrzymanie osoby podejrzewanej o sprawstwo, 21-letniej mieszkanki gminy Cewice – relacjonuje asp. sztab. Magdalena Zielke, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Z ustaleń policjantów wynika, że kobieta będąc pod wpływem alkoholu ukradła kluczyki do audi swojego znajomego, włamała się do jego samochodu i odjechała nim, powodując kolizję. Ponadto 21-latka nie miała uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Śledczy szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Zatrzymana kobieta usłyszała już zarzuty kradzieży z włamaniem. Niewykluczone, że wkrótce odpowie też za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, bez uprawnień i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – czytamy w komunikacie KPP w Lęborsku z 4 marca.

Podejrzanej grozi nawet 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24