03.03.2021 06:33 1 raz

Arka gromi i awansuje do półfinału Pucharu Polski

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Piłkarze Arki Gdynia w pięknym stylu awansowali do półfinału Pucharu Polski. W ćwierćfinale żółto-niebiescy pokonali w Niepołomicach miejscową Puszczę 5:2.

Byliśmy bardzo zdeterminowani po ostatnim występie ligowym i chcieliśmy pokazać, że umiemy grać w piłkę. Ostatnie zwycięstwo nie było przypadkiem – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Arki Dariusz Marzec. - Zadanie, które sobie postawiliśmy na dzień dzisiejszy, czyli przejścia dalej i awans zostało spełnione w 100 proc. Dziękuję chłopakom za walkę, determinację i zaangażowanie.

Gdynianie objęli prowadzenie w 37. minucie spotkania. Da Silva podał do Mateusza Żebrowskiego, który pokusił się o techniczny strzał z 18 metrów. Uderzenie było precyzyjne i bramkarz Niepołomic nie miał większych szans na skuteczną interwencję. Niestety, gdynianie w ostatniej minucie pierwszej połowy nie uchronili się przed błędem, który kosztował Arkę utratę gola. Cikos wbiegł w pole karne, a Valcarce przy próbie zablokowania piłki trafił w nogę rywala i sędzia Gil podyktował „jedenastkę” dla Puszczy. Rzut karny na bramkę zamienił Stefanik.

Arka po zmianie stron szybko odzyskała prowadzenie. Świetną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Luis Valcarce – Hiszpan wbiegł z piłką w pole karne, po czym dokładnie podał do Żebrowskiego spod linii końcowej. Strzał Mateusza zablokował Stefanik, ale z pomocą nadbiegł Maciej Rosołek, który z bliska wpakował piłkę do siatki. Później dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Marcus da Silva. Piątego gola w doliczonym czasie gry dla gdynian zdobył Luis Valcarce. Rozmiar porażki Puszczy w 96. min. zmniejszył Erik Cikos.

Do półfinału Pucharu Polski oprócz Arki, awansował też Raków Częstochowa, który pokonał Lech Poznań 2:0. 3 marca w pozostałych ćwierćfinałowych parach zmierzą się Legia Warszawa z Piastem Gliwice i Chojniczanka Chojnice z Cracovią.

Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia 2:5 (1:1)

Bramki: Stefanik 45+2'(k), Cikos 90+6' - Żebrowski 37', Rosołek 52', da Silva 70'(k), 88', Valcarce 90+3' Puszcza: Kobylak - Stępień (46' Uwakwe), Tomalski (89' Rakoczy), Stefanik, Radionov (59' Kobusiński), Serafin, Górski, Knap (62' Wyjadłowski), Mikołajczyk (59' Pięczek), Hladik, Cikos

Arka: Krzepisz - Danch, Marcjanik (13' Memić), Valcarce - Deja, Łabojko - Ślesicki, da Silva, Skóra (62' Mazek) - Rosołek (76' Sasin), Żebrowski