01.03.2021 18:30 0 WH/TTM

Uczniowie memami zachęcają nauczycieli do szczepień

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Za nami konkurs dla uczniów szkół podstawowych na spot lub mem promujący szczepienia przeciwko COVID-19 wśród nauczycieli. Wybrano najlepsze prace, które pojawią się m.in. w mediach społecznościowych. Pierwsze miejsce zajął Mikołaj Farion z I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wejherowie i Starostwo Powiatowe w Wejherowie zorganizowali konkurs, którego celem jest zachęcenie pedagogów do zaszczepienia się. Młodzież z liceów, techników oraz szkół branżowych przygotowała memy, czyli zabawne obrazki występujące w internecie.

Pandemia to przede wszystkim obostrzenia sanitarne, ale to też fakt, że uczniowie nie mogą chodzić do szkoły, dlatego propagujemy akcję szczepień. Robimy wszystko, aby jeszcze więcej nauczycieli chciało się zaszczepić, dzięki temu będzie można bezpiecznie wrócić na lekcje stacjonarne – zwraca uwagę Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Nadesłano dziesięć prac. Najlepsze memy pojawią się w szkołach i starostwie powiatowym. Zdjęcia będą także promowane w mediach społecznościowych.

W chwili obecnej mamy 30 nauczycieli w izolacji, a od połowy stycznia 70. Często bywa, że nauczyciel jest zakażony, w związku z tym uczniowie klas idą na kwarantannę. Obecnie jest 700 uczniów na kwarantannie. Chcemy, aby jak najwięcej nauczycieli chciało się zaszczepić. Inicjatywa podjęta ze strony uczniów być może poprawi te statystyki – wyjaśnia Ewa Banasik, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie.

Pierwsze miejsce to praca „Bieg do normalności” stworzona przez Mikołaja Fariona z I LO im. Książąt Pomorskich w Rumi.

Na memie widzimy grupę ludzi, którzy biegną do normalności. Im szybciej nauczyciele się zaszczepią, tym szybciej uczniowie wrócą do szkoły. Jestem już zmęczony nauką w domu, bo ona nic nie daje - tłumaczy Mikołaj Farion z rumskiego liceum.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Drugie miejsce należy do Natalii Nadolskiej z I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie i jej pracy „Nauczyciele i szczepionka na COVID-19”.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Na podium znalazła się także Anna Wieczorek z Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie z „Misiem Mirkiem”.

Uznałam, że można iść w stronę takiego mema, który pokazuje, że nauczyciele chcą uczyć, ale też jednocześnie mogą się bać. Mój miś Mirek pokazuje, że chciałby uczyć małe miśki, ale boi się i siedzi na ławce samotny. Nauczyciele powinni się zaszczepić. Ufajmy nauce - mówi Anna Wieczorek.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Wyróżnienie otrzymał Mateusz Poniatowski z PZS nr 2 im. Bohaterskiej Załogi ORP „Orzeł” w Wejherowie za pracę „Wybieram lepsze jutro”.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Źródło: Starostwo Powiatowe w Wejherowie Źródło: Starostwo Powiatowe w Wejherowie Źródło: Starostwo Powiatowe w Wejherowie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24