25.02.2021 09:30 0 raz/mat. partn. Materiał partnera

Szukasz mieszkania w Trójmieście? Sprawdź, dlaczego warto wybrać Gdynię!

mat.partn.

**Gdynia to jedno z najatrakcyjniejszych do życia miast w Polsce, z pięknymi plażami i wyjątkowym, nadmorskim klimatem. W ostatnich latach miasto podobnie jak całe Trójmiasto, odnotowało dynamiczny rozwój rynku nieruchomości. Również w czasach pandemii mieszkania sprzedają się tu szybko, a chętnych, by zamieszkać właśnie w tej części Trójmiasta, nie brakuje. Jakie są główne zalety Gdyni i dlaczego warto tu zamieszkać?******

O atrakcyjności Gdyni chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Miasto cieszy się renomą nie tylko w Polsce. Kilka lat temu głośno było o wyjątkowym wyróżnieniu, jakie otrzymało w prestiżowym rankingu „LivCom Awards”[1]. Spośród blisko 250 tys. ocenianych miast na świecie, Gdynia znalazła się w gronie 22 finalistów, obok m.in. norweskiego Bergen czy Honolulu w USA. Imponująca pozycja Gdyni na tle światowych metropolii mogła zaskakiwać, ale potwierdziła, to, o czym sami mieszkańcy wiedzą od dawna – żyje się tu naprawdę dobrze. Gdynia wraz z Gdańskiem i Sopotem przyciąga inwestorów z całego świata, dzięki czemu rynek pracy jest tu niezwykle bogaty. Nadmorskie położenie sprawia, że mieszkańcy mogą cieszyć się nie tylko dostępem do plaż, ale też czystym powietrzem. A czym Gdynia wyróżnia się na tle samego Trójmiasta?

Bezpieczeństwo i spokój są w cenie

Jak pokazują statystyki, Gdynia należy do 5 najbezpieczniejszych lokalizacji w Polsce[2]. To miasto dobrze skomunikowane, czyste i oferujące wiele atrakcji, nie tylko dla turystów, choć największą atrakcją niezmiennie od lat pozostaje słynne Akwarium Gdyńskie. Tym, co wyróżnia Gdynię na tle swoich sąsiadów, jest fakt, że w sezonie na ulicach jest tu mniej tłoczno niż w dużo mniejszym Sopocie czy częściej odwiedzanym przez turystów Gdańsku. W porównaniu do tego drugiego przyjeżdża tu o ponad pół miliona mniej turystów rocznie [3]. Dla mieszkańców, którzy nie utrzymują się z turystyki, to cenna przewaga, oznacza bowiem mniejszy hałas czy korki. Spokój i bezpieczeństwo to atuty, który często biorą pod uwagę osoby szukające nowego mieszkania od dewelopera w Gdyni.

Szeroka oferta i coraz więcej mieszkań

Trójmiejski rynek nieruchomości, obok Warszawy i Krakowa, należy do największych, ale też najdroższych w Polsce. Tak pokazuje analiza firmy doradczej JLL, z której wynika, że nad Bałtykiem sprzedaż mieszkań w IV kwartale ubiegłego roku wzrosła najbardziej w Polsce, a w ujęciu rocznym zanotowała najniższy spadek w skali całego kraju[4]. W 2020 roku w Trójmieście wprowadzono do sprzedaży ponad 8 tys. lokali w nowych inwestycjach mieszkaniowych. Gdynia, razem ze swoimi sąsiadami, kusi dzięki temu bogatą i zróżnicowaną ofertą lokali. Na a co zwracają uwagę kupujący wybierający właśnie Gdynię?

Jak wynika ze statystyk prowadzonych przez Grupę Murapol, jednego z wiodących deweloperów mieszkaniowych, zainteresowaniem klientów cieszą się osiedla zlokalizowane w niewielkiej odległości od morza i dogodnie skomunikowane z centrum. Taka jest, chociażby, realizowana tylko 10 minut od Śródmieścia i blisko linii brzegowej inwestycja Murapol Nadmorskie Tarasy – w dzielnicy Oksywie.

- To spokojna okolica, z kameralną zabudową i szerokim wyborem metraży. Na te aspekty zwracają uwagę klienci, wybierający naszą ofertę mieszkaniową w Gdyni. To bardzo często ludzie młodzi, którzy szukają swojego pierwszego M. Ale wśród nabywców nie brak również inwestorów, dostrzegających rosnący potencjał biznesowy części miasta, jaką jest Oksywie – mówi Rałał Skonieczny, regionalny dyrektor sprzedaży w Grupie Murapol. Dzielnica cieszy się też rosnącym zainteresowaniem wśród inwestorów, za sprawą bliskości terenów portowych oraz zlokalizowanej tu Akademii Marynarki Wojennej. Kupione tu mieszkanie, zarówno na użytek własny, jak i pod wynajem, może okazać się więc w dłuższym okresie inwestycją o satysfakcjonującej zwrocie kapitału.

Jak mieszkanie, to z balkonem, tarasem oraz nowoczesną technologią

Oksywie wyróżnia się również za sprawą charakterystycznej architektury powstającego tu nowego budownictwa. Gdynia jest miastem, w którym przeważają niskie, kilkupiętrowe osiedla. Inwestycje na Oksywiu charakteryzują się przytulnością, a oprócz niezbędnej infrastruktury, jak miejsca postojowe, czy place zabaw – często mają także przestrzenie do wypoczynku na terenie inwestycji. Budynki mieszkalne posiadają też przestronne balkony z widokiem na morze, czy tarasy z ogródkami, które dają możliwość rekreacji w domowym zaciszu. Nie brak tu także ofert mieszkań z nowoczesnymi rozwiązaniami typu smart home. Przykładowo lokale realizowane w ramach inwestycji Murapol Nadmorskie Tarasy posiadają opcje smart home pozwalającą na zdalne zarządzanie mediami za pomocą np. telefonu. W standardzie mieszkań znajduje się także ekologiczny pakiet antysmogowy.

[1] https://samorzad.pap.pl/kategoria/archiwum/jedyne-z-polski-gdynia-jedynym-polskim-laureatem-tegorocznej-edycji-globalnego

[2] https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-wysoko-w-rankingu-najbezpieczniejszych-miast,486156

[3] https://www.gdansk.pl/wiadomosci/ile-turystow-gdansk-2019-rok-turystyka-co-zwiedzic-w-gdansku,a,164557

[4] Rynek-mieszkaniowy w Polsce Q4 2020, JLL, źródło:

https://www.jll.pl/pl/trendy-i-analizy/badanie/rynek-mieszkaniowy-w-polsce


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24