22.02.2021 14:00 2 NW/KPP w Wejherowie

Rumia: Kierowca 'pod wpływem' wjechał w latarnię uliczną

Fot. archiwum

Policjanci z wejherowskiej komendy otrzymali w niedzielę (21 lutego) zgłoszenie, że w Rumi doszło do zdarzenia drogowego. Okazało się, że kierowca będąc pod wpływem alkoholu uderzył w latarnię uliczną.

W środku nocy policjanci z Wejherowa dostali zgłoszenie, z którego wynikało, że w Rumi na ul. Kościuszki kierowca samochodu uderzył w latarnię uliczną. Na miejsce wysłano odpowiednie służby. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy i poszukiwany.

Ustalono, że 32-latek prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na pobocze drogi i uderzył w słup oświetleniowy. Podczas badania alkomatem na jaw wyszło, że mężczyzna miał około 2 promili alkoholu w organizmie.

Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że był on poszukiwany sądowym nakazem – wyjaśnia asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Kierowcy zatrzymano prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Wkrótce zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Jak tłumaczy policja, przestępstwo kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24