22.02.2021 11:30 0 raz

Drugie życie pomieszczeń po Domu Kultury SM ‘Janowo’

fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Świetlica dla dzieci i młodzieży, a także miejsce spotkań mieszkańców, gdzie będą mogły być organizowane wydarzenia kulturalne. Jak podkreśla zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej “Janowo” w Rumi - pomieszczenia po tamtejszym Domu Kultury będą ponownie „żyć”.

W połowie stycznia informowaliśmy o tym, że po niespełna trzech dekadach zamknięty został Dom Kultury „Janowo” w Rumi. Taka decyzja zapadła podczas posiedzenia rady nadzorczej spółdzielni mieszkaniowej, która tłumaczyła się brakiem środków. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Miesiąc później zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Janowo" poinformował, że 15 lutego została podpisana umowa najmu pomieszczeń po Domu Kultury z Fundacją Dla Was.

Fundacja funkcjonuje od 2013 roku i specjalizuje się w działalności społecznej, edukacyjnej i kulturalnej. Realizuje projekty z zakresu aktywizacji lokalnej społeczności, działalności animacyjnej i kulturalnej, organizacji kursów i szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe oraz kształcenia osób dorosłych, a także wspierania lokalnych przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych - czytamy w komunikacie SM “Janowo”.

Członkowie zarządu dodali, że już w najbliższym czasie zacznie działać „Świetlica socjoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży”, a także będą podejmowane inne działania, o których fundacja będzie na bieżąco informować na swoim profilu na facebook’u, a także na łamach „Naszych Spraw”.

Co istotne, w ramach współpracy, spółdzielnia będzie nadal miała możliwość organizowania w tym miejscu spotkań i zebrań spółdzielczych, w tym walnych zgromadzeń. Możliwa będzie również współpraca w zakresie organizowania przedsięwzięć kulturalnych. Dlatego m.in. nadal prowadzone są rozmowy z władzami Rumi w sprawie możliwości wspólnej organizacji imprez – gdy już te będą mogły się odbywać - podkreślają przedstawiciele SM.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24