19.02.2021 16:00 13 NW/KPP w Pucku

21-latek zdewastował pomnik Żołnierzy Poległych w 1939 roku

Źródło:KPP w Pucku

Wulgarne hasła i rysunki pojawiły się na pomniku upamiętniającym Żołnierzy Poległych w 1939 roku. Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na terenie Władysławowa. Śledczy zatrzymali w tej sprawie 21-latka, który zgodnie z kodeksem karnym może za kratkami spędzić nawet dwa lata.

Zawiadomienie o zdewastowanych kapliczkach i pomniku Żołnierzy Poległych z 1939 roku wpłynęło do policji we Władysławowie we wtorek (16 lutego). Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek.

Mundurowi ustalili, że sprawca pomalował sprayem pomnik oraz kapliczki, umieszczając na nich wulgarne rysunki i napisy. Śledczy przeprowadzili oględziny kryminalistyczne i zabezpieczyli ujawnione na miejscu ślady.

Stróże prawa szczegółowo analizowali zapisy z kamer monitorujących teren przyległy do miejsc zdarzeń. Aby ustalić sprawcę mundurowi rozmawiali również z okolicznymi mieszkańcami – informuje st. sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Odpowiedzialnym za zdewastowanie pomnika okazał się być 21- letni mieszkaniec powiatu puckiego. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli odzież, którą sprawca miał na sobie w chwili popełnienia przestępstw. Na ubraniu znajdowały się ślady użytej na miejscu farby.

Obszerny materiał dowodowy przyczynił się do przedstawienia zatrzymanemu zarzutów. Teraz 21-latek odpowie za publiczne znieważenie przydrożnych kapliczek, pomnika upamiętniającego Żołnierzy Poległych oraz obrażenie uczuć religijnych – wyjaśnia Ewa Bresińska. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24