19.02.2021 08:30 4 raz/KPP Lębork

Kolejne ‘pseudokasyna’ zostały zlikwidowane

źródło: KPP Lębork

Stróże prawa z Lęborka wspólnie z pomorskimi celnikami zabezpieczyli automaty do gier. Było to w lutym drugie już uderzenie w organizatorów nielegalnego hazardu. Służby zapowiadają kolejne akcje wymierzone w likwidację „pseudokasyn”.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku w trakcie swojej pracy uzyskują informacje m.in. dotyczące miejsc, gdzie urządzane są nielegalne gry na automatach.

Funkcjonariusze pracując nad tymi sprawami, sprawdzają uzyskane wiadomości i w odpowiedniej chwili wkraczają na teren takich lokalizacji. W środę (17 lutego) funkcjonariusze przeprowadzili w jednym z lęborskich lokali eksperyment procesowy na dwóch automatach i potwierdzili, że służą one celom hazardowym. Wszystkie automaty zostały zabezpieczone do celów procesowych i będą stanowić dowód w prowadzonym postępowaniu. W ciągu tego miesiąca na terenie Lęborka policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli kilka automatów do gier. Urządzenia te służyły przestępcom do organizowania nielegalnych gier hazardowych. Oczywiście nie są to ostanie działania w tego typu sprawach, policjanci wspólnie z funkcjonariuszami KAS planują już kolejne - asp. Marta Szałkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

I dodaje, że zgodnie z obowiązującymi przepisami gry losowe w celach komercyjnych mogą być organizowane wyłącznie w koncesjonowanym kasynie lub salonie gier.

Zabezpieczone urządzenia trafiły do magazynu Pomorskiego Urzędu Celno- Skarbowego Delegatura w Słupsku, który będzie prowadził dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz kara administracyjna wynikająca z ustawy o grach hazardowych, mogąca w tym przypadku wynieść nawet 100 tysięcy złotych od każdego zabezpieczonego urządzenia - podsumowuje policjantka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24