18.02.2021 10:30 2 NW/TTM

Łaźnia 'Boża Przystań' - miejsce z myślą o bezdomnych

Źródło:TTM

W Rumi działa Łaźnia „Boża Przystań”. Jest to miejsce, w którym ubodzy i bezdomni mogą się umyć i przebrać w czyste ubrania. Z uwagi na duże zapotrzebowanie jej koordynatorzy zbierają zimową odzież – czapki, ciepłe kurtki czy obuwie.

Łaźnia „Boża Przystań” to niepozorne miejsce, które oferuje ogromną pomoc osobom doświadczonym przez los. Okres zimowy nie jest sprzymierzeńcem tych, którzy nie mają dachu nad głową. W Rumi osoby potrzebujące mogą się umyć, ogrzać i przebrać.

W tej chwili mamy ogromne zapotrzebowanie na ciepłe kurtki zimowe, buty w rozmiarze 42-43 (te są najbardziej popularne) i ciepłe rękawice. Przydałyby się również kalesony, które także schodzą na bieżąco. Panowie, którzy śpią np. w lasach zakładają po kilka par, by było im cieplej – mówi Anna Majzon–Wójtowicz, koordynatorka wolontariatu w Bożej Przystani w Rumi.

Źródło:TTM

Rzeczy można dostarczać w środy i soboty od godz. 9:00 do 12:00. Jeśli jednak ktoś ma takie, które chciałby oddać, a nie pasują mu wskazane godziny, może skontaktować się z koordynatorem telefonicznie i umówić na inną porę, tel.: 500 488 255. Jak podkreśla Anna Majzon-Wójtowicz, rzeczy muszą być dobrej jakości – takie, które samy chcielibyśmy nosić.

Źródło:TTM Źródło:TTM Źródło:TTM Źródło:TTM Źródło:TTM Źródło:TTM Źródło:TTM Źródło:TTM Źródło:TTM Źródło:TTM Źródło:Boża Przystań/Facebook Źródło:Boża Przystań/Facebook Źródło:Boża Przystań/Facebook Źródło:Boża Przystań/Facebook Źródło:Boża Przystań/Facebook

Średnio w tygodniu z łaźni korzysta 50 osób. Bożą Przystań odwiedzają systematycznie te same osoby, ale pojawiają się także nowe.

Dzisiaj na Bożej Przystani ruch wyjątkowo nieduży. Z kąpieli skorzystało 12 osób, ale mieliśmy sporo gości i mały...

Opublikowany przez Boża Przystań Środa, 17 lutego 2021


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24