17.02.2021 10:30 2 raz/KPP w Lęborku

Zablokował drogę, by uniemożliwić jazdę pijanemu kierowcy

Fot. archiwum

Mógł prowadzić samochody, ciężarówki, ciągniki. Przez kilka lat będzie musiał chodzić piechotą. Dzięki czujności jednego z kierowców w Lęborku udało się zatrzymać winnego, który prowadził pod wpływem alkoholu.

Aż trzy promile alkoholu miał w organizmie mężczyzna kierujący osobową kią. Pijany kierowca został ujęty w Lęborku przez świadka, który uniemożliwił mu dalszą jazdę.

W sobotę (13 lutego) po południu dyżury lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu w Lęborku na osiedlowej ulicy nietrzeźwego mężczyzny, kierującego osobową kią. Ze zgłoszenia wynikało, że świadek zdarzenia, podejrzewając, że za kierownicą jadącej przed nim kii siedzi nietrzeźwy kierowca, zablokował mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę. Skierowani na miejsce policjanci przejęli ujętego 37-letniego mieszkańca gminy Cewice i poddali go badaniu alkotestem – poinformowała we wtorek (16 lutego) asp. Marta Szałkowska , oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie trzy promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy wielu kategorii, w tym m.in. na pojazdy ciężarowe i ciągniki rolnicze.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów przez co najmniej trzy lata – dodała policjantka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24