16.02.2021 11:30 0 NW/WH/TTM

Powrót kultury na Nordzie - ruszyły kina i filharmonie

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Od piątku (12 lutego) do stacjonarnego funkcjonowania powracają teatry, kina czy filharmonie. Ostatni weekend obfitował na Nordzie w wiele wydarzeń kulturalnych m.in. koncert muzyki Mozarta w Filharmonii Bałtyckiej. Swoje drzwi dla kiniarzy otwiera także Wejherowskie Centrum Kultury. W repertuarze znajdują się m.in. „Tajemniczy ogród” i pełnokrwisty thriller „Obraz pożądania”.

W ostatnich miesiącach instytucje kulturalne funkcjonowały w przestrzeni internetowej. Popularność zdobyła także akcja „KulturaNieZamarza. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Tymczasem zniesiono kolejne obostrzenia. Od piątku (12 lutego) instytucje kultury – teatry, filharmonie i kina powracają do „normalnego" funkcjonowania, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego, m.in. może zostać wykorzystana połowa miejsc na sali. Osoby, którym w ostatnim czasie brakowało kultury, mogą skorzystać z szerokiej oferty. Do kina zaprasza m.in. Gdyńskie Centrum Filmowe, Wejherowskie Centrum Kultury oraz Filharmonia Bałtycka.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W piątek (12 lutego) w Gdańsku wybrzmiał koncert symfoniczny pod batutą Roberta Kwiatkowskiego. Muzycy zagrali kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Jesteśmy przeszczęśliwi, że możemy grać nie tylko online, ale dla rzeczywistych ludzi. Sztuka potrzebuje kontaktu. My potrzebujemy publiczności, a ona potrzebuje nas – dodaje Roman Perucki.

Zainteresowanie wydarzeniem było na tyle duże, że wyprzedano wszystkie bilety. Patronem koncertu był Konsulat Republiki Austrii w Gdańsku.

Bardzo cieszymy się, że tutaj jesteśmy. To było nasze ciche marzenie - przyjść i posłuchać muzyki na żywo. Nic nie zastąpi kontaktu z drugim człowiekiem, który klaszcze, wzrusza się i ma inne emocje – mówi Elżbieta z Gdańska.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Przyszedłem tutaj, bo chciałem wyjść z domu i posmakować trochę kultury. Nawet jak nie ma pandemii i można chodzić regularnie, to zawsze brakuje koncertów. Myślę, że reżim sanitarny został spełniony. Trzeba z tego korzystać – zwraca uwagę Tomek z Kościerzyny.

Filharmonia Bałtycka zaprasza także na kolejne wydarzenia. W piątek (19 lutego) odbędzie się koncert symfoniczny Pietro de Maria. Cały program wydarzeń na luty można zobaczyć tutaj.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Seanse filmowe proponuje również Wejherowskie Centrum Kultury. W sobotę (13 lutego) zobaczyć można było przedpremierowy pokaz jednego z najbardziej fascynujących filmów „Sound of Metal”. Kto jeszcze nie miał okazji go obejrzeć – będzie miał taką okazję nadrobić to w piątek (19 lutego). Cały repertuar zaplanowany na luty można zobaczyć tutaj. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – pojawiają się m.in. takie tytuły jak „Tajemniczy ogród”, „Obraz pożądania” czy propozycja dla najmłodszych – „Filonek Bezogonek”.

"Na świecie musi być oczywiście mnóstwo czarów - powiedział pewnego dnia z powagą - ale ludzie nie potrafią ich...

Opublikowany przez Filharmonia Kaszubska - Wejherowskie Centrum Kultury Piątek, 12 lutego 2021

Do kina zaprasza także Gdyńskie Centrum Filmowe. W programie nowe filmy produkcji polskiej, jak i zagranicznej. Repertuar jest dostępny tutaj. Znajdą tu dla siebie coś fani sztuki i fotografii („Helmut Newton. Piękno i Bestia”), komedii („Palm Spring”) czy produkcji opartych na faktach (Szarlatan”).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24