28.01.2021 17:50 0 WH/KMP w Gdyni

Oszuści okradają za pomocą BLIK-a i rynku kryptowalut

Zdjęcie ilustracyjne, źródło:pixabay.com

W czwartek (27 stycznia) do gdyńskiego komisariatu zgłosiła się 55-letnia kobieta, która została oszukana. Mieszkanka Gdyni straciła ponad tysiąc złotych. Oszuści wykorzystują m.in. rynek kryptowalut i system płatności BLIK. Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie zdrowego rozsądku.

Oszuści wykorzystują coraz to nowoczesne metody, aby wyłudzić pieniądze od nieświadomych osób. Idealnym miejscem do tego typu działań stał się internet. Złodzieje podszywają się pod znajomych w mediach społecznościowych i w ten sposób okradają ofiary.

W Gdyni odnotowano przypadek kradzieży na rynku kryptowalut. 55-letnia kobieta chciała kupić kryptowaluty przez internet. Pokrzywdzona została przekierowana przez oszusta na stronę internetową, gdzie straciła ponad tysiąc złotych.

Przestępcy przejmują również konta w serwisach społecznościowych i próbują przekonać ofiary do przekazania im pieniędzy. Zwykle tłumaczą to nagłą sytuacją. Bardzo często proszą o wypłacanie pieniędzy za pomocą płatności mobilnych BLIK – zwracają uwagę mundurowi.

Policjanci przekonują, aby pilnować hasła do aplikacji mobilnych. Zalecają też, aby nie otwierać wiadomości od nieznanych osób.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24