27.01.2021 17:45 1 NW/perspektywy.pl

Perspektywy 2021. Złote i srebrne tarcze dla pomorskich szkół średnich

zdjęcie ilustracyjne, fot. archiwum

Znamy już tegoroczny ranking najlepszych szkół średnich przygotowany przez miesięcznik „Perspektywy”. Najlepszym liceum w województwie pomorskim okazało się III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni. Wśród techników w Pomorskim najlepsze okazało się Technikum Informatyczne im. Macieja Płażyńskiego w Pucku.

Po raz dwudziesty trzeci poznaliśmy ranking najlepszych szkół średnich w Polsce. Kolejny raz znakomitym wynikiem może pochwalić się gdyńskie liceum, które okazało się najlepszym w województwie pomorskim.

Pomorskie licea:

Liceum Akademickie im. Macieja Płażyńskiego w Pucku zajmuje 21. miejsce w rankingu, na 29 pozycji uplasowało się Salezjańskie LO im. św. Jana Bosko w Rumi, a I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie znalazło się na 32. miejscu zestawienia. I LO im. Książąt Pomorskich znajduje się na 41. miejscu, a na 59. wejherowskie V LO.

Pomorskie technika:

Jeśli chodzi o technika, to pierwsze miejsce w województwie pomorskim bezapelacyjnie należy do Pucka (Technikum Informatyczne im. Macieja Płażyńskiego). Drugie do Technikum Hotelarskiego w Gdyni, a trzecie do Technikum nr 2 (ZSZiO) w Kartuzach.

Na wysokiej pozycji, zaraz za podium, uplasowało się Technikum nr 4 im. Obr. Polskiej w Gdańsku. W zestawieniu pomorskich techników dość wysoko znalazło się Technikum nr 2 im. Boh. Załogi ORP „Orzeł” (15 miejsce) w Wejherowie, a na 19. Technikum nr 3 (PZS nr 3 im. J. Wejhera) w Wejherowie.

Redzkie Technikum (PZS) zapracowało sobie na miejsce 31, a wejherowskie Technikum nr 2 (Powiatowy ZS nr 3) na 44. miejsce.

Kolejny sukces Gdyni

Sporym sukcesem mogą pochwalić się szkoły średnie w Gdyni. Na pierwszym miejscu rankingu „Perspektyw” w województwie pomorskim znalazło się III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni. Placówka zajęła także 7. miejsce wśród najlepszych szkół średnich w skali kraju.

W rankingu liceów wysokie wyniki osiągnęły także:

VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego – 4. miejsce w województwie, 39. w kraju,

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II – 9. w województwie, 112. w kraju

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza – 12. w województwie, 149. w kraju,

X Liceum Ogólnokształcące im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej – 15. w województwie, 192. w kraju.

Co roku z zainteresowaniem spoglądamy na ranking miesięcznika „Perspektywy” i co roku mamy powody do dumy. Nie inaczej jest tym razem - wysokie miejsca naszych szkół w tym zestawieniu świadczą o poziomie gdyńskiej edukacji, z którego się ogromnie cieszymy. Egzaminy maturalne – których wyniki w głównej mierze składają się na pozycję danej placówki w rankingu – były w minionym roku inne niż te dotychczasowe. Maturzyści, ale też ich rodzice, kadra nauczycielska i administracyjna szkół, zostali poddani bardzo ciężkiej próbie. Z tego wyzwania wychodzą zwycięsko, o czym świadczą znakomite wyniki egzaminów i co potwierdza wysoka pozycja w rankingu „Perspektyw” – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24