26.01.2021 13:30 1 WH/UM w Rumi

Rumska 'szóstka' zostanie rozbudowana

Fot. archiwum

Już niedługo rozpocznie się modernizacja Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi. W planach jest utworzenie trzypoziomowego skrzydła, gdzie znajdą się m.in. sale lekcyjne i świetlica. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Rumska podstawówka w nowej odsłonie ma być nowoczesnym, energooszczędnym i dostosowanym do osób niepełnosprawnych obiektem. Ostatnia rozbudowa miała miejsce w 2012 roku. Dyrektor przekonuje, że modernizacja jest konieczna.

Poprawa warunków lokalowych rozwiąże wiele codziennych problemów, takich jak dostosowanie planu lekcji do wymogów bezpieczeństwa oraz higieny nauki i pracy czy jakość pobytu dzieci w świetlicy - mówi Aleksandra Brunat, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi.

‘Szóstka’ powiększy się o nowe skrzydło, gdzie będą sale lekcyjne, pomieszczenia do rewalidacji, sanitariaty i świetlica.

Zwiększy się też komfort prowadzenia zajęć dodatkowych z dziećmi posiadającymi orzeczenie o potrzebie do kształcenia specjalnego, zajęć z pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz wielu zajęć rozwijających zainteresowania uczniów. Po rozbudowie znacznie większa liczba uczniów będzie mogła korzystać z pozalekcyjnej działalności placówki – dodaje dyrektor.

Szkoła Podstawowa nr 6 to trzecia pod względem liczby uczniów placówka w Rumi. W podstawówce uczy się blisko 900 uczniów, w tym ponad 80 dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Szacowana kwota modernizacji szkoły to około 4 mln złotych. Remont ma skończyć się jeszcze w 2021 roku. W planach jest także budowa sali gimnastycznej. Jak na razie, miasto stara się o dofinansowanie tego projektu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24