26.01.2021 12:30 9 WH/TTM

Ulica Obwodowa w Redzie oficjalnie otwarta

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W piątek (22 stycznia) nastąpiło otwarcie jednej z inwestycji realizowanych przez powiat wejherowski – ulicy Obwodowej w Redzie. Koszt przedsięwzięcia to ponad 6 mln złotych, z czego część środków pochodzi z rządowego dofinansowania.

Remont ulicy Obwodowej w Redzie odbywał się w trzech etapach. Najpierw przebudowano skrzyżowanie przy Kanale Łyskim, następnie zrealizowano remont na ulicy Łąkowej do ronda na ulicy Młyńskiej, a potem do ulicy Gdańskiej.

Ta inwestycja drogowa była bardzo potrzebna. Od kilku lat ubiegaliśmy się wspólnie ze starostą o możliwość jej realizacji, szukając środków zewnętrznych. Historia modernizacji Obwodowej sięga 2015 roku – tłumaczy Krzysztof Krzemiński w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

Inwestycja została zrealizowana przez powiat wejherowski we współpracy z miastem. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 6 mln złotych, z czego ponad połowa została sfinansowana ze środków rządowych.

Ulica Obwodowa to jedna z najważniejszych dróg w Redzie, która łączy powiat wejherowski i pucki. To alternatywa dla drogi krajowej nr 6.

Ta ulica służy nie tylko mieszkańcom Redy, ale także powiatu wejherowskiego i puckiego. To swojego rodzaju drugi bajpas do krajowej szóstki. Intensywnie nad tym pracowaliśmy – wyjaśnia Krzemiński.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Wyremontowano ulicę Obwodową na całej długości, czyli 1,8 kilometra jezdni. Odnowiono nawierzchnię, wybudowano rondo na wysokości ul. Olimpijskiej i Rolniczej, doświetlono przejścia dla pieszych. Zmodernizowano także zatoki autobusowe.

Zadanie trudne do wykonania, ponieważ czas realizacji był bardzo krótki. Pojawiło się dużo nieprzewidzianych sytuacji projektem, więc też było dużo zmian. Zdążyliśmy przed zimą. Mamy to. Mamy tę ulicę. Będzie służyła dobrze mieszkańcom Redy i powiatów – dodaje burmistrz Redy.

Najważniejsze jest to, że mimo trzech etapów budowy udało się tak skonsolidować te prace. Dzięki dobrej współpracy pomiędzy inwestorem i wykonawcą oraz wszystkimi stronami, udało się wykorzystać środki rządowe, które pozyskaliśmy jako powiat na ten cel – zwraca uwagę Jacek Thiel, wicestarosta powiatu wejherowskiego.

W piątek (22 stycznia) otwarto nie tylko ulicę Obwodową. Oficjalnie oddano do użytku także ulicę Pomorską w Rumi. Na miejscu pojawili się włodarze Rumi i Redy, starosta powiatu wejherowskiego – Gabriela Lisius wraz z wicestarostą oraz wicewojewoda pomorski – Michał Bąkowski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24