22.01.2021 14:50 37 raz

Jest wniosek o przeniesienie terminu wyborów wójta gminy Wejherowo

Archiwum

Sztab jednego z kandydatów na wójta gminy Wejherowo w przedterminowych, zaplanowanych na luty wyborach, złożył wniosek do premiera kraju o przeniesienie terminu na późniejszy. Jako powód podano kwestie bezpieczeństwa związane ze stanem epidemii.


AKTUALIZACJA, 25 stycznia, godz. 11:20

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się "Projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów zmieniający rozporządzenie w sprawie przedterminowych wyborów wójta gminy Wejherowo w województwie pomorskim". Wedle tego dokumentu przedterminowe wybory wójta gminy Wejherowo mają zostać przeniesione na dzień 11 kwietnia 2021 roku.


„Z uwagi na utrzymującą się niekorzystną sytuacją epidemiczną, nadal obowiązujące ograniczenia i zakazy wprowadzone rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, oraz kolejną opinię Głównego Inspektora Sanitarnego o zasadności przesunięcia daty wszystkich planowanych przedterminowych wyborów, wyborów uzupełniających, a także referendów lokalnych idąc w ślad za przesunięciem wyborów m.in. w Ustce i Bogatyni wnoszę o zmianę kalendarza wyborczego i terminu wyborów w przedterminowych wyborach na wójta gminy Wejherowo” – czytamy w piśmie Komitetu Wyborczego Wyborców Wojciecha Muży, który trafiło do kancelarii premiera.

Jednocześnie przedstawiciele kandydata zaproponowali, aby przedterminowe wybory odbyły się nie 21 lutego, lecz 25 kwietnia.

W trosce o bezpieczeństwo wyborców wskazany wniosek w pełni wpisuje się w skuteczne działania rządu zmierzające do ograniczenia skutków pandemii – wyjaśnił Aleksander Lewandowski, pełnomocnik wyborczy KWW Wojciecha Muży.

O przedterminowych wyborach wójta gminy Wejherowo pisaliśmy m.in. w tym artykule.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24