21.01.2021 17:30 5 WH/Norda FM

Fabryka Kultury w nowej odsłonie po remoncie

Fot. archiwum

Zakończyła się rozbudowa Fabryki Kultury w Redzie. Placówka została powiększona o dużą salę, mniejsze pomieszczenia przeznaczone na zajęcia i nowe miejsce dla administracji. Jak na razie trwają prace wykończeniowe i umeblowanie wnętrza.

Redzka instytucja kulturalna od niemal samego początku wymagała rozbudowy. Pojawiły się problemy z wybraniem wykonawcy. Po trzecim przetargu, w końcu doszło do remontu. Więcej na temat tej sprawy można przeczytać w naszym artykule.

Pod koniec 2020 roku zakończyła się rozbudowa placówki. Mieszkańcy Redy oraz okolic będą mogli korzystać z dużej sali, gdzie zaplanowano organizację koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. Ponadto miejsce zostało powiększone o pomieszczenia przeznaczone na zajęcia oraz nowe miejsce dla administracji.

Do tej pory to miejsce było specyficzne. Stąd też nazwa - Fabryka Kultury, bo powstała w byłej wymiennikowni ciepła. Jednak wraz ze wzrostem liczby mieszkańców i rozwojem Redy, możliwości placówki powinny być większe. Dążyliśmy do tego i się udało – tłumaczy Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza Redy ds. społecznych w rozmowie z radiem Norda FM.

Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa, jak na razie nie jest możliwe oficjalne otwarcie Fabryki Kultury. Podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przed wejściem do budynku, będą odbywać się licytacje.

Łączny koszt całej inwestycji to 1,8 mln złotych. Udało uzyskać się dofinansowanie na przedsięwzięcie.

Część z tych pieniędzy pochodził z dotacji Ministerstwa Kultury, ale wszystko udało się zamknąć w czasie i te środki zostały wykorzystane. Nic nie musiało zostać zwrócone – dodaje Kamiński.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24