21.01.2021 07:47 2 raz

Były kapitan Gryfa został trenerem Zawiszy Bydgoszcz

źródło: Zawisza Bydgoszcz/FB

Były piłkarz i kapitan Gryfa Wejherowo poprowadzi z ławki trenerskiej lidera IV ligi. Piotr Kołc został szkoleniowcem Zawiszy Bydgoszcz.

Przypomnijmy, że 33-letni Piotr Kołc nieprzerwanie w sezonach od 2010/11 do 2018/2019 był piłkarzem wejherowskiego Gryfa. Jako zawodnik świętował z WKS-em pierwszy awans do II ligi i grę w ćwierćfinale Pucharu Polski. W klubie ze Wzgórza Wolności Kołc zdobywał również swoje pierwsze doświadczenie trenerskie. Później już jako trener poprowadził Sokół Ostróda do awansu z III do II ligi. Natomiast przez ostatnie pół roku pełnił rolę asystenta trenera Krzysztofa Brede w klubie Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Teraz Kołc będzie miał okazję sprawdzić się w roli trenera Zawiszy Bydgoszcz. Drużyna ma już za sobą pierwsze treningi pod wodzą nowego szkoleniowca.

Na pewno jest to ciekawy projekt*** - powiedział Kołc cytowany przez media społecznościowe Zawiszy. - *To zdecydowało o tym, że się tutaj pojawiłem. Myślę, że to dobra opcja dla obu stron. Dla mnie jako młodego trenera, który marzy o dużej piłce i zgłasza się do niego duży klub z tradycjami. Ta opcja bardzo mi się spodobała. Wiem na jakim etapie jest Zawisza, czego potrzebuje, jakie są oczekiwania. Na pewno duże wyzwanie, ale jestem spokojny. Ostatnimi czasy zebrałem sporo doświadczenia, dlatego myślę, że jestem w stanie to wszystko przekazać i zrobić dużo dla bydgoskiego Zawiszy. Cieszę się, że mogę dzisiaj tutaj być - dodaje.

Przypomnijmy, że Zawisza jest liderem IV ligi. Ma trzy punkty przewagi nad Liderem Włocławek. Runda wiosenna rozpoczyna się w weekend 13-14 marca.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24