18.01.2021 18:00 3 WH/KWP w Gdańsku

Gdańsk: Zorganizowali pokaz garnków dla seniorów nie zważając na obostrzenia

Źródło: KWP w Gdańsku

Gdańska policja poinformowała o skierowaniu do sądu wniosków o ukaranie organizatorów spotkania, które miało miejsce w sobotę (16 stycznia). Pracownicy jednej z firm sprzedających sprzęt AGD, zorganizowali pokaz pomijając obostrzenia związane z koronawirusem. Mieszkańcom Gdańska zaprezentowano garnki. O sprawie zostanie poinformowany sanepid.

Mundurowi dowiedzieli się o sprawie telefonicznie. Zgłoszenie dotyczyło wesela w jednym z lokali przy ul. Kartuskiej. Po przyjeździe na miejsce, okazało się, że uroczystości nie ma. Za to odbywało się spotkanie marketingowe, podczas którego sprzedawano garnki.

W pomieszczeniu policjanci zastali osoby prowadzące spotkanie, podczas którego prezentowano garnki oraz kilkunastu mieszkańców Gdańska w wieku m.in. 75, 69, 65 lat - osoby szczególnie narażone na działanie COVID-19. Policjanci przerwali spotkanie i wylegitymowali w sumie 25 osób – relacjonują mundurowi.

Organizatorzy zapraszali gości w trakcie rozmowy telefonicznej. Zapewniano uczestników, że zgromadzenie będzie bezpieczne i legalne.

Policjanci zebraną w tej sprawie dokumentację przekażą pod ocenę pracownikom sanepidu, oprócz tego skierują również do sądu wnioski o ukaranie organizatorów spotkania, którzy nie zastosowali się do obowiązujących zakazów i nakazów. Za to wykroczenie grozi kara nagany lub grzywny. Przypominamy o tym, że organizowanie tego rodzaju spotkań tym bardziej, gdy uczestniczą w nich osoby najbardziej narażone na działanie koronowirusa, jest nieodpowiedzialne – zwracają uwagę funkcjonariusze.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24