08.01.2021 09:18 1 raz

Kolejne zimowe ruchy kadrowe w Arce

fot. Arka Gdynia

Paweł Sasin i Fabian Hiszpański to dwóch kolejnych piłkarzy, którzy wzmocnili kadrę żółto-niebieskich przed rundą wiosenną w I lidze. Natomiast pokład gdyńskiego klubu opuścili Andrzej Witan oraz Bartosz Kwiecień.

37-letni Paweł Sasin gra na pozycji pomocnika lub obrońcy. To były młodzieżowy reprezentant Polski oraz zawodnik klubów z Ekstraklasy, w której zagrał ponad 200 spotkań.

Karierę rozpoczął w sezonie 1999/2000 w Beniaminku Radom. Następnie grał w SMS-ie Wrocław i Śląsku Wrocław. Potem były Lech, korona, Cracovia i Bogdanka Łęczna. Następnie Warta Poznań, ŁKS i Dolcan Ząbki. Od 2013 roku reprezentował barwy Górnika Łęczna. W sezonie 2013/14  awansował z nim do Ekstraklasy i grał ponownie 3 sezony na najwyższym poziomie. Było to 66 spotkań, co łącznie z wcześniejszymi klubami daje mu 207 występów na boiskach Ekstraklasy. W ostatnich 3 sezonach najpierw awansował z Górnikiem z II do I ligi, a w tym sezonie rozegrał jesienią 16 spotkań, w których zanotował dwa gole.  Górnik po jesieni zajmuje 3 miejsce w tabeli mając  tyle punktów co wicelider ŁKS Łódź. Sasin do Gdyni przyszedł z Górnika Łęczna na zasadzie transferu. Jego kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.

Z kolei 27-letni Fabian Hiszpański jest wychowankiem Wisły Płock i może występować zarówno w obronie jak i w linii pomocy. Grał również w barwach Podbeskidzia Bielsko Biała (tu na poziomie Ekstraklasy) oraz Wisły Puławy i Bytovii Bytów. Na poziomie I ligi ma na koncie ponad 100 spotkań. Od jesieni 2019 roku bronił barw KKS Kalisz, z którym awansował z 3 do 2 ligi. Jesienią obecnego sezonu w 2 lidze zagrał w 15 meczach, w których zdobył 2 bramki. Hiszpański do Arki przeszedł na zasadnie transferu definitywnego z KK Kalisz. Kontrakt zawodnika obowiązywać będzie do 30 czerwca 2022 roku i zawiera opcję przedłużenia o kolejny rok.

Arka Gdynia poinformowała również o odejściu dwóch piłkarzy. Bramkarz Andrzej Witan za porozumieniem stron rozwiązał z klubem kontrakt, który obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku. Z kolei w przypadku Bartosza Kwietnia Arka skróciła umowę wypożyczenia z Jagiellonii Białystok.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24