07.01.2021 09:35 0 raz

Poznaliśmy nowego trenera Asseco

fot. Andrzej Romański/EBL

Po rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron z Przemysławem Frasunkiewiczem Asseco Arka Gdynia poinformowała o wyborze nowego szkoleniowca. Pierwszym trenerem został dotychczasowy asystent 31-letni Piotr Blechacz.

Piotr Blechacz w sztabie Asseco Arki po raz pierwszy pojawił się w sezonie 2015/16, gdy klub prowadził Macedończyk Tane Spasev. Mimo stosunkowo młodego wieku, może się pochwalić bogatym bagażem doświadczeń i to nie tylko w koszykówce klubowej. W kampanii 2018/19 znalazł się w gronie asystentów Mike'a Taylora, biorących udział w zgrupowaniu szerokiego składu reprezentacji Polski. W przeszłości pracował z amerykańskimi gwiazdami Energa Basket Ligi. Po odejściu Przemysława Frasunkiewicza Blechacz otrzyma szansę debiutu w roli pierwszego szkoleniowca. W Gdyni pozostanie też Roman Tymański, a do grona pomocników sztabu dołączy Krzysztof Szubarga.

Świeżo upieczonemu trenerowi Asseco Arki gratulujemy objęcia posady i życzymy wielu sukcesów – czytamy w komunikacie gdyńskiego klubu.

Pierwszą okazję do poprowadzenia Asseco w roli pierwszego szkoleniowca Blechacz będzie miał już w niedzielę, 10 stycznia. Gdynianie na wyjeździe zmierzą się z GTK Gliwice. Ostatnio Arce nie najlepiej się wiedzie. W poprzedniej kolejce Asseco zostało rozgromione przez WKS Śląsk Wrocław aż 63:102, a wcześniej w derbach Trójmiasta gdyński klub przegrał z Treflem Sopot 71:100.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24