06.01.2021 15:03 154 raz/TTM

Znamy pierwszych chętnych do walki o fotel wójta gminy Wejherowo

fot. Monika Wejer/TTM

Gmina Wejherowo przygotowuje się do przeprowadzenia przedterminowych wyborów na wójta. Chociaż do rejestracji komitetów pozostało jeszcze kilka dni, to już poznaliśmy pierwszych kandydatów aspirujących na to stanowisko.

Zgodnie z rozporządzeniem premiera 21 lutego od godziny 7:00 do 21:00 uprawnieni mieszkańcy gminy Wejherowo będą mogli wziąć udział w przedterminowych wyborach wójta. Powstanie komitetów wyborczych, które zechcą zgłosić kandydatów na nowego włodarza można rejestrować do 11 stycznia. Kandydatów do objęcia tego stanowiska należy zgłosić z kolei do 28 stycznia.

Do wtorku (5 stycznia) chęć objęcia starów gminy Wejherowo zadeklarowały trzy osoby.

fot. Monika Wejer/TTM

Jednym z nich jest Krzysztof Seroczyński, dotychczasowy zastępca byłego już gospodarza gminy.

Dostałem rekomendację kolegów radnych z klubu Gospodarna Gmina oraz od ustępującego wójta Henryka Skwarło. Również mieszkańcy, znajomi podpowiadali mi, żebym startował na to stanowisko, że mam odpowiednie kwalifikacje - powiedział w rozmowie z Twoją Telewizją Morską

fot. Monika Wejer/TTM

Chęć startu w wyborach zadeklarował także gminny radny Przemysław Kiedrowski, który zamierza kandydować ze swojego komitetu wyborczego.

Start w wyborach jest naturalną koleją rzeczy w mojej wieloletniej pracy społecznej na rzecz mieszkańców. Wychowałem się w Gościcinie, młode lata spędziłem w Bolszewie, obecnie wraz z żoną i dziećmi mieszkam w Orlu. Mam codzienny kontakt z mieszkańcami gminy, znam ich potrzeby - powiedział.

fot. Monika Wejer/TTM

Trzecią osobą, która zapowiedziała, że powalczy o fotel wójta gminy Wejherowo, jest radny Marek Klass, który będzie kandydował w KW Wspólna Gmina.

Startując w poprzednich wyborach i uzyskując dobry wynik, ze współpracownikami i mieszkańcami uznaliśmy, że trzeba nie zawieźć naszych wyborców, gdyż nasz program wyborczy jest innego typu a uzyskał poparcie niemal 30 procent - wyjaśnił.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24