05.01.2021 16:10 1 NW/facebook Miasto Rumia

Nakrętki w Rumi zbierane są w niesamowitym tempie

Źródło: Miasto Rumia facebook

Pojemniki-serca na nakrętki, które zaledwie miesiąc temu stanęły w Rumi zostały już opróżnione 9 razy! To pozwoliło zgromadzić ponad 1,3 tony tego surowca. Dzięki temu swoje marzenie będzie mógł wkrótce spełnić Dominik, który zbiera środki na zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego.

Metalowe kosze mogą pomieścić nawet 150 kilogramów plastikowych nakrętek. Za każdym razem jego zawartość przekazywana jest na wskazany przez mieszkańców Rumi szczytny cel. Dotychczas taka forma zbierania nakrętek cieszy się w mieście sporym zainteresowaniem, ponieważ serca opróżniono w miesiąc 9 razy.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zgromadzić ponad 1,3 tony surowca. Największą popularnością, jak czytamy na facebooku Miasto Rumia, cieszy się kosz zlokalizowany przy hali MOSiR Rumia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Rumianie biją rekordy w pomaganiu ❤???? Nasze pojemniki na nakrętki, które miesiąc temu ustawiliśmy w miejskiej...

Opublikowany przez Miasto Rumia Wtorek, 5 stycznia 2021

Pierwszą osobą, która korzysta ze wsparcia jest Dominik, którzy dzięki zebranym pieniądzom chce zakupić wózek wyposażony w specjalistyczne oparcie, które pozwoli utrzymać jego kręgosłup we właściwej pozycji.

Źródło: Miasto Rumia facebook

20-latka można wesprzeć także poprzez dokonanie wpłaty za pośrednictwem strony zrzutka.pl.

Dobrze dobrany wózek jest mi niezbędny do codziennej egzystencji, gdyż spędzam na nim większość swojego życia. Wózek zastępuje mi nogi. Po operacji stabilizacji kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-piersiowym nastąpiła zmiana postawy ciała, w wyniku której konieczna jest wymiana wózka dostosowanego do aktualnego stanu zdrowia. Nowy wózek zapewni mi specjalistyczne oparcie, które pozwoli utrzymać kręgosłup we właściwej pozycji. Koszt samego oparcia to 5 tyś, zł, a łączna kwota wózka to 24,050 tyś zł. NFZ refunduje 3 tyś. zł natomiast PFRON może dofinansować do 3 tys. zł. Stanowi to jedynie 25% potrzebnej sumy – czytamy w opisie zbiórki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24