05.01.2021 10:16 0 raz

Frasunkiewicz nie jest już trenerem Asseco

fot. Andrzej Romański/EBL

Za porozumieniem stron została rozwiązana umowa Asseco Arki Gdynia z trenerem Przemysławem Frasunkiewiczem. „Polskiemu szkoleniowcowi dziękujemy za niemal 5-letnią współpracę z klubem” – poinformował 5 stycznia portal gdyńskiego klubu.

Trenerem Asseco Arki Gdynia Przemysław Frasunkiewicz został w czerwcu 2016 r.

Przez pierwsze dwa sezony z powodzeniem szkolił i ogrywał na poziomie EBL zdolnych Polaków. W kampanii 2018/19, po zwiększeniu budżetu, po raz pierwszy w trenerskiej karierze prowadził zespół w rozgrywkach międzynarodowych (Eurocup). W tym samym roku, po niesamowitym dwumeczu ze Stelmetem Zielona Góra, zdobył z Asseco Arką pierwszy od siedmiu lat medal – informuje portal Asseco Arki Gdynia.

Umowa trenera z klubem została rozwiązana po pięciu latach współpracy. Frasunkiewicz drużynę zostawił na 12. miejscu w tabeli Energi Basket Ligi.

— *Po wielu wspólnie spędzonych latach przyszedł czas, aby się pożegnać. Praca w Asseco Arce Gdynia - zarówno jako zawodnik i jako trener - zawsze sprawiała mi bardzo dużo satysfakcji i będę dobrze ją wspominał. Niestety nadszedł koniec naszej współpracy. Z tego miejsca chciałbym podziękować panu Góralowi i panu Sęczkowskiemu za obdarzenie mnie zaufaniem, gdy obejmowałem posadę trenera w Gdyni. Dziękuję również wszystkim Kibicom za wsparcie w trudnych chwilach oraz radość po zwycięstwach - nigdy o tym nie zapomnę. Życzę klubowi Asseco Arka Gdynia wielu sukcesów w następnych latach, a zawodnikom szybkiego powrotu do zdrowia i wielu wygranych *- mówi Frasunkiewicz.

Klub poinformuje o wyborze nowego trenera.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24