31.12.2020 11:14 0 raz

Asseco przegrywa w derbach Trójmiasta

Asseco Arka Gdynia przegrała w derbach Trójmiasta różnicą 29 punktów. W ostatniej 19. kolejce Energi Basket Ligi w 2020 roku gdynianie u siebie ulegli Treflowi Sopot 71:100.

Derby lepiej zaczęli goście, którzy po trójce Karola Gruszeckiego prowadzili 7:2. Później ta przewaga rosła nawet do ośmiu punktów dzięki rzucie z półdystansu Dominika Olejniczaka. Doświadczeni Adam Hrycaniuk i Filip Dylewicz starali się na to odpowiadać, ale w tym fragmencie to było za mało. Po 10 minutach było 23:15. Drugą kwartę Trefl rozpoczął od serii 6:0 i dzięki przechwytom mógł być jeszcze bardziej spokojny o wynik. Po późniejszej kontrze Dariousa Motena przewaga rosła aż do 17 punktów. Krzysztof Szubarga starał się lekko poprawiać ten wynik indywidualnymi akcjami, ale sopocianie byli po prostu zdecydowanie lepsi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:29.

Niestety, po zmianie stron to Trefl nadal dyktował warunki. Starania kapitana Szubargi i 40-letniego Filipa Dylewicza spełzły na niczym. Już pod koniec trzeciej kwarty na parkiecie zameldowali się zawodnicy z końca rotacji obu ekip. Ostatnie 10 minut toczyło się w szczególnie sennej atmosferze, a szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności w dłuższym wymiarze czasowym otrzymała nasza młodzież: Marcin Kowalczyk, Mateusz Kaszowski, Michał Pluta czy debiutujący w rozgrywkach seniorskich, 17-letni Łukasz Walkowiak, który zdobył nawet premierowe punkty w elicie – podsumował drugą część spotkania na swoim portalu gdyński klub.

Asseco Arka Gdynia – Trefl Sopot (15:23, 14:28, 22:25, 20:24)

Asseco Arka Gdynia: Szubarga 14, Kołodziej 11, Dylewicz 10, Hrycaniuk 8, Wadowski 7, Wołoszyn 7, Walkowiak 5, Malczyk 3, Kobel 2, Kowalczyk 2, Kaszowski 1, Pluta 1

Trefl Sopot: Moten 15, Gruszecki 13, Omot 13, Leończyk 12, Olejniczak 11, Paliukenas 10, Kolenda 9, Kolenda 9, Haws 4, Kowalenko 3, Rompa 1, Ziółkowski 0