25.12.2020 10:20 8 Kwt/KPP Puck

Gmina Krokowa: Uprawiał w piwnicy konopie indyjskie

źródło: KPP Puck

Policjanci z Pucka zapukali do drzwi mieszkania 37-letniego mieszkańca gminy Krokowa i znaleźli u niego 4 krzaki konopi indyjskich oraz sprzęt służący do ich uprawy. Mundurowi zabezpieczyli także ponad 300 gramów marihuany.

Krzaki ukryte były w piwnicy, w tym samym miejscu znajdował się sprzęt służący do ich uprawy.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Z ich wiedzy wynikało, że na terenie gminy Krokowa w jednym z domów znajduje się uprawa konopi indyjskich. Kryminalni z Pucka sprawdzili uzyskane informacje i zapukali do drzwi mieszkania 37-letniego mieszkańca gminy Krokowa. Policjanci podczas przeszukania domu mężczyzny, w piwnicy w specjalistycznym namiocie zabezpieczyli ponad 300 gramów środków odurzających, które przekazali do badań. W pomieszczeniu policjanci znaleźli również 4 krzaki konopi indyjskich – informuje na swojej stronie internetowej pucka policja.

Wśród zabezpieczonych przedmiotów znalazł się m.in. specjalistyczny namiot, lampy, substancje chemiczne przyśpieszające wzrost roślin oraz urządzenia systemu wentylacyjnego.

Na miejscu przestępstwa pracował technik kryminalistyki, który zabezpieczył rośliny. Zostały one przekazane biegłemu.

źródło: KPP Puck

Wobec 37-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Teraz może grozić mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24