21.12.2020 09:36 0 raz

Lechia wygrała na zakończenie rundy

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Lechia Gdańsk na zakończenie rundy jesiennej pokonała na wyjeździe Cracovię 3:0. Bohaterem biało-zielonych był Rafał Pietrzak. Obrońca strzelił bramkę, a przy jednej asystował.

Dobrze weszliśmy w to spotkanie, co zostało potwierdzone bramką Rafała Pietrzaka. Generalnie nie było momentu, w którym nie czuliśmy się pewnie. Od początku graliśmy agresywnie, wysoko i całościowo nasza gra wyglądała dobrze. Schodząc na przerwę mieliśmy poczucie, że musimy utrzymać to prowadzenie, ale nie chcieliśmy się cofać, tylko dążyć do kolejnych trafień. To się udało i w końcu zdobywamy 3 punkty – powiedział po spotkaniu Maciej Gajos, autor jednego z trzech goli.

Wynik meczu Lechia otworzyła w 15. minucie po stałym fragmencie gry. Rafał Pietrzak uderzył na bramkę rywala, a piłkę po rękach bramkarza wpadła do siatki. W 81. min. gdańszczanie podwyższyli na 2:0. Ponownie po rzucie wolnym. Tym razem Pietrzak wrzucił futbolówkę, a piłkę głową do bramki skierował Maciej Gajos. Przysłowiową kropkę nad „i” podopieczni trenera Piotra Stokowca postawili w 90. minucie. Conrado podał do Jaroslava Mihalika, a ten zdobył trzecią bramkę dla Lechii.

Na taki wynik składa się wiele rzeczy – przyznał Gajos. - Ciężko mi wskazać ten jeden decydujący czynnik. Najważniejsze było to, że zagraliśmy jako drużyna, jeden szedł za drugiego. Zdawaliśmy sobie sprawę, że te ostatnie mecze nie były tragiczne w naszym wykonaniu, ale najważniejsze są punkty. Po czterech meczach bez żadnych zdobytych punktów chcieliśmy się dziś odkuć i tak się stało. Święta będą trochę spokojniejsze – powiedział.

Biało-zieloni rundę jesienną zakończyli na 8. miejscu ze zdobyczą 19. punktów. Do lidera Legii Warszawa gdańszczanie tracą 10. „oczek”.

Cracovia 0:3 Lechia Gdańsk (0:1)

Rafał Pietrzak 15, Maciej Gajos 81, Jaroslav Mihalík 90

Cracovia:Niemczycki - Râpă, Szymonowicz, Márquez, Gardawski - Thiago (46, Fiolić), Sadiković, Dimun (70,Pik), van Amersfoort (90, Kapek), Zaucha (46,Loshaj) - Rivaldinho (46, Piszczek).

Lechia: Kuciak - Fila (90, Mihalík), Nalepa, Tobers, Pietrzak - Haydary (90, Kopacz), Kubicki, Kałuziński, Gajos, Saief (89, Conrado) - Paixão.