Rumska podstawówka na podium ogólnopolskiego konkursu

poniedziałek, 21 grudnia 2020
Źródło: Google Street View
Źródło: Google Street View

Szkoła Podstawowa nr 6 w Rumi wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Szkoła z Gigantami”. Polegał na jak największym zaangażowaniu nauczycieli i uczniów w przedsięwzięciu. Młodzież i pedagodzy uczestniczyli w specjalnych warsztatach, które dotyczyły programowania i nauczania zdalnego. Udało zdobyć się drugie miejsce i tytuł "Srebrnego Partnera".

Wydarzenie trwało w dniach 16 listopada – 4 grudnia. W tym czasie odbyły się szkolenia m.in. „Nauczyciel przyszłości”, w trakcie którego uczestnicy uczyli się programowania w języku Python i Scratch oraz narzędzi do prowadzenia lekcji online. Uczniowie poznali tajniki tworzenia gier, stron internetowych oraz podstawę języków HTML i CSS.

W tym konkursie braliśmy udział po raz pierwszy. Pomimo tego, że konkurs przypadł na czas zdalnego nauczania to zarówno nauczyciele, jak i uczniowie bardzo zaangażowali się w rejestrację i uczestnictwo. Każde warsztaty składały się z dwóch spotkań online w różnych godzinach – mówi Aleksandra Lange–Pranszke, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 6 w Rumi.

Placówka zajęła drugie miejsce i otrzymała tytuł „Srebrnego Partnera”. Łącznie udział w konkursie wzięło ponad 1400 szkół. Rumska podstawówka otrzymała atrakcyjne nagrody – voucher o wartości 2 tys. złotych na nowy sprzęt IT, voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania. Przygotowano również zamknięte szkolenie dla kadry pedagogicznej dotyczące zdalnego nauczania.

img
Źródło: sp6rumia.edu.pl

Nasza szkoła w tym roku obchodzi także 60-lecie powstania. Myślę, że sprezentowaliśmy sobie piękny prezent. Chciałabym podziękować wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w konkurs. Wiem, że rodzice zachęcali swoje dzieci do zabawy. Były takie klasy, które same zapisywały się na warsztaty. A starsi uczniowie byli zainteresowani tworzeniem stron internetowych, dlatego bardzo serdecznie wszystkim jeszcze raz dziękuję – dodaje nauczycielka.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Wiadomości

Mieszkańcy Redy z wyróżnieniem. "Zapisują bardzo dobrą kartę w historii miasta"
Nowe
piątek, 12 czerwca 2026 2

Mieszkańcy Redy z wyróżnieniem. "Zapisują bardzo dobrą kartę w historii miasta"

Policjanci i kierowcy wspólnie ugasili płonący samochód
piątek, 12 czerwca 2026

Policjanci i kierowcy wspólnie ugasili płonący samochód

Miliony dla strażaków ochotników. Dofinansowanie trafi także do jednostek z gminy Wejherowo
piątek, 12 czerwca 2026

Miliony dla strażaków ochotników. Dofinansowanie trafi także do jednostek z gminy Wejherowo

Obrazy lęborskich artystek w Sejmie RP
Nowe
piątek, 12 czerwca 2026

Obrazy lęborskich artystek w Sejmie RP

Kopał i podnosił psa za obrożę. Wszystko nagrali świadkowie
piątek, 12 czerwca 2026 8

Kopał i podnosił psa za obrożę. Wszystko nagrali świadkowie

Rozbił auto i uciekł. Miał "poważny" powód
Nowe
piątek, 12 czerwca 2026 7

Rozbił auto i uciekł. Miał "poważny" powód

Powstanie boisko, skatepark i zaplecze dla mieszkańców
piątek, 12 czerwca 2026 2

Powstanie boisko, skatepark i zaplecze dla mieszkańców

Gdzie legalnie rozpalić ognisko w okolicach Wejherowa? Sprawdź bezpieczne miejsca
piątek, 12 czerwca 2026

Gdzie legalnie rozpalić ognisko w okolicach Wejherowa? Sprawdź bezpieczne miejsca

Burmistrz zaprasza do wspólnej gry. Rodzinny turniej planszowy
Nowe
piątek, 12 czerwca 2026

Burmistrz zaprasza do wspólnej gry. Rodzinny turniej planszowy

Trwają poszukiwania 92-latka. Cierpi na demencję!
Ważne
Nowe
piątek, 12 czerwca 2026

Trwają poszukiwania 92-latka. Cierpi na demencję!

Nasze kamery

Zobacz wszystkie →