18.12.2020 08:30 5 raz/KPP Wejherowo

Oszuści zaatakowali w Wejherowie. Korzystają z nowej metody

źródło: policja.pl

Oszuści co jakiś czas wymyślają nowe metody, by w nielegalny sposób wyłudzić od mieszkańców regionu pieniądze. Tym razem wejherowscy policjanci apelują, żeby pozostać ostrożnym podczas zakupów w sieci. Oszuści tworzą fałszywe strony imitujące swoim wyglądem witryny płatności portali sprzedażowych.

Stróże prawa z Wejherowa w ostatnim czasie byli informowani o oszustwach internetowych. Nową metodą, z którą mają do czynienia, jest tworzenie przez oszustów fałszywych stron przypominających swoim wyglądem witryny płatności różnych portali sprzedażowych.

Przestępcy wykorzystując nieostrożność kupującego wysyłają mu link, aby sfinalizować transakcję. Linki te są wysyłane poprzez portale albo popularne komunikatory. Następnie po wejściu na taką fałszywą stronkę, użytkownikowi pokazuje się proces zamówienia przesyłki i aby opłacić usługę kurierską musi podać różne dane m.in. dane swojej karty płatniczej, kod zabezpieczeń – wyjaśnia asp. Sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Dlatego mundurowi apelują:

Nie wpisuj nigdzie swojego numeru karty i nie klikaj w nieznajome linki do stron. Nie daj się oszukać! - przestrzegają wejherowscy policjanci.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24