29.12.2020 08:00 0 WH/UG w Kosakowie

Nauka poprzez zabawę - ferie w gminie Kosakowo

zdjęcie ilustracyjne, źródło:pixabay.com

Urząd Gminy Kosakowo przedstawił ciekawy pomysł na spędzenie ferii dla dzieci. Kosakowskie Centrum Kultury organizuje zajęcia „Laboratorium Pomysłów” oraz „Ferie w stylu cosplay”. Akcja miała trwać w dniach 4 – 8 stycznia oraz 11 – 10 stycznia. Ze względu na wprowadzenie "narodowej kwarantanny", wydarzenia zostały odwołane w formule stacjonarnej i przeniosą się do internetu.


AKTUALIZACJA, 29 grudnia, godz. 8:00

Urząd Gminy Kosakowo podał, iż ze względu na wprowadzenie "narodowej kwarantanny", wydarzenia nie będą mogły się odbyć w stacjonarnej formule. Część z nich przeniesie się do internetu.

Powołując się na Rozporządzenie Rady Ministrów z dn. 21.12.2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu pandemii (Dz.U. 2020 poz.2316) informujemy iż, zaplanowane warsztaty w okresie ferii zimowych odbędą się w formie online. Z wyjątkiem zajęć Ferie z KCK w stylu cosplay, które zostają odwołane - informują urzędnicy z gminy Kosakowo.


Pandemia koronawirusa wymusiła zmiany planów związanych z wakacjami zimowymi. Kolonie oraz inne tego typu wyjazdy musiały zostać odwołane. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że ferie odbędą się w tym samym czasie dla wszystkich województw w okresie 4 – 17 stycznia.

Pojawiły się alternatywy na spędzenie tego wolnego czasu. Kosakowskie Centrum Kultury przygotowało masę atrakcji dla dzieci i młodzieży z okazji ferii zimowych. W pierwszym tygodniu ferii, w dniach 4 – 8 stycznia odbędą się zajęcia z cyklu „Laboratorium Pomysłów”. Dzięki kreatywnym zabawom i doświadczeniom, uczniowie w wieku 7 – 12 lat będą rozwijać swoją wyobraźnię i pomysłowość.

Źródło: gminakosakowo.pl

Ponadto w tym roku w planach jest zorganizowanie zajęć dla młodzieży od 13 roku życia w stylu cosplay. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję wcielić się w swoje ulubione postacie z bajek i kreskówek. Drugi turnus ferii zimowych odbędzie się w dniach 11 – 15 stycznia.

W tym roku mamy również ofertę dla młodzieży – po raz pierwszy w Kosakowskim Centrum Kultury zawita COSPLAY. Gratka dla wszystkich fanów super bohaterów Marvel studio, DC, Manga i tak dalej - czytamy na stronie internetowej Urzędu Gminy Kosakowo.

Źródło: gminakosakowo.pl

Zapisy na „Ferie z KCK” ruszają 21 grudnia. Rejestracja będzie możliwa mailowo: [email protected] Szczegóły o zimowych projektach można uzyskać pod nr 515752680 oraz [email protected]


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24