07.12.2020 07:43 0 raz

Asseco podbudowana zwycięstwem podejmie koszykarzy z Radomia

fot: Andrzej Romański/EBL

W poniedziałek, 7 grudnia, koszykarze Asseco Arki Gdynia zmierzą się z HydroTruck Radom w ramach 15. kolejki Energi Basket Ligi. Podopieczni trenera Przemysława Frasunkiewicza podejdą do tego spotkania po zwycięstwie w zaległym meczu 9. kolejki nad MKS Dąbrowa Górnicza 85:76.

Dąbrowianie zdecydowanie lepiej weszli w to spotkanie - dzięki świetnej serii 14:0 i dobrej grze Andy’ego Mazurczaka oraz Milivoje Mijovicia prowadzili już nawet 16:4. Reagowali na to Mateusz Kaszowski oraz Wojciech Czerlonko, ale sytuacja Asseco Arki nie była łatwa. W MKS zadebiutował Malcolm Rhett i od razu pokazał swoje możliwości ofensywne - dzięki niemu po 10 minutach było 23:15. Akcje Przemysława Żołnierewicza i Filipa Dylewicza na początku drugiej kwarty zbliżyły gospodarzy na zaledwie cztery punkty. Czym odpowiedziała ekipa trenera Alessandro Magro? Serią 9:0, a nie do zatrzymania był Rhett. Po kolejnych trójkach Marka Piechowicza przyjezdni uciekali nawet na 16 punktów. Straty zmniejszali jeszcze Witliński oraz Żołnierewicz, ale pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 46:38.

W trzeciej kwarcie świetnie prezentował się Filip Dylewicz - najpierw dzięki jego rzutom Asseco Arka zbliżyła się na punkt, a po kolejnej trójce doprowadziła nawet do remisu. Gospodarze wychodzili na prowadzenie po akcji Bartłomieja Wołoszyna, a sam mecz był zdecydowanie bardziej wyrównany. Rzut z dystansu Marcina Malczyka sprawił, że po 30 minutach było 69:63 dla ekipy trenera Przemysława Frasunkiewicza. Mała seria 7:0 i kolejna trójka Wołoszyna dały nawet 11 punktów przewagi gospodarzom na początku czwartej kwarty. To pozwoliło im też kontrolować sytuację na parkiecie, a naprawdę dobry mecz ciągle rozgrywał Witliński. Ostatecznie Asseco Arka zwyciężyła 85:76.

Natomiast co do poniedziałkowego spotkania ekipa z Radomia, podobnie jak gdynianie okupuje miejsca w dolnej części tabeli. HydroTruck w 14-tu spotkaniach uzbierał 18. punktów (tyle co Asseco) i w ligowej tabeli wyprzedza tylko MKS Dąbrowę Górniczą i Polpharmę Starogard Gdański. Liderem zespołu z Radomia jest Amerykanin Nickolas Neal ze średnią 14.9 punktów na mecz i 2.30 zbiórek.

Natomiast co do niedzielnego spotkania ekipa z Radomia, podobnie jak gdynianie okupuje miejsca w dolnej części tabeli. HydroTruck w 14-tu spotkaniach uzbierał 18. punktów i w ligowej tabeli wyprzedza tylko Polpharmę Starogard Gdański. Liderem zespołu z Radomia jest Amerykanin Nickolas Neal ze średnią 14.9 punktów na mecz i 2.30 zbiórek.