11.12.2020 09:30 2 WH/Wejherowskie Centrum Kultury

'Złote serce' - świąteczne słuchowisko od Wejherowskiego Centrum Kultury

Źródło: Wejherowskie Centrum Kultury

Wejherowskie Centrum Kultury stworzyło świąteczne słuchowisko pt. „Złote serce”. W produkcji wystąpił gość specjalny – Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. Jak informuje placówka, to współczesna opowieść, która zainteresuje zarówno młodych, jak i starszych słuchaczy. Premiera już niedługo w przestrzeni wirtualnej.

Audycja powstała na podstawie tekstu Adama Szulca. Stworzenie scenariusza było nie lada wyzwaniem, bo udało się to uczynić w zaledwie dwa dni. Co ciekawe, w nagraniu udział wzięli pracownicy z WCK – od dyrekcji, przez księgowość, po pracowników kas. Koordynacją artystyczną zajął się Sebastian Niewola.

Nieustannie rosnąca popularność audiobooków i podcastów dowodzi, że znowu zwracamy się w stronę słuchania. Skłoniło nas to do poszukiwania tekstu, który idealnie by się na słuchowisko nadawał. Pierwotnie zamierzaliśmy zrealizować dickensowską „Opowieść wigilijną”. Plany te szybko jednak zostały zweryfikowane i pojawiła się potrzeba stworzenia innego tekstu – mówi Adam Szulc z Wejherowskiego Centrum Kultury.

Źródło: Wejherowskie Centrum Kultury

Specjalnym gościem, który wziął udział w produkcji jest prezydent Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt. Premiera słuchowiska odbędzie się w przedświąteczny poniedziałek (21 grudnia) na stronie internetowej Wejherowskiego Centrum Kultury . Ponadto będzie możliwość wysłuchania audycji na antenie radia Norda FM w Boże Narodzenie oraz w drugi dzień świąt o godz. 8:00 i 12:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24