10.12.2020 17:30 0 WH/KMP w Gdyni

Schował się w zaroślach na widok policji - okazało się, że jest poszukiwany

Źródło: KMP w Gdyni

W trakcie patrolu gdyńscy mundurowi zauważyli, że pewna postać na widok radiowozu schowała się zaroślach. Okazało się, że mężczyzna jest podejrzany o liczne kradzieże z włamaniem do altan i punktów usługowych w Gdyni Chyloni. Grozi mu za to 10 lat więzienia.

Podczas zwyczajowego patrolu, uwagę gdyńskich funkcjonariuszy przykuła jedna osoba. Mężczyzna, kiedy zobaczył policyjny wóz schował się w zarośla. Mundurowi zatrzymali się i zobaczyli, że podejrzany kryje się z dwoma rowerami.

Podczas interwencji policjanci ustalili, że jest to 30-latek, poszukiwany za liczne kradzieże z włamaniem na terenie Gdyni Chyloni. Sprawca włamywał się do altan i punktów usługowych, kradnąc z nich między innymi rowery, zegarki oraz elektronarzędzia. Ponadto w rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał się, że również ukradł oba rowery, które miał przy sobie. Mundurowi przewieźli 30-latka do policyjnej celi – informują gdyńscy stróże prawa.

Ponadto policjanci zaleźli przy podejrzanym narkotyki. Zatrzymany usłyszał 14 zarzutów, które dotyczą kradzieży z włamaniem. W środę (9 grudnia) sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24