10.12.2020 15:30 5 NW/KPP w Lęborku

Dwie osoby usiłowały zabić 87-latka? Trwa śledztwo policyjne

Źródło:KPP w Lęborku

W swoim mieszkaniu w Lęborku zaatakowany został 87-letni mężczyzna. Śledczy wyjaśniają okoliczności usiłowania zabójstwa, do którego doszło w środę (9 grudnia) wieczorem. Sprawcy ugodzili pokrzywdzonego nożem i ukradli portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Policjanci z Lęborka intensywnie pracują nas sprawą usiłowania zabójstwa 87-letniego mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do mieszkania poszkodowanego wtargnęli sprawcy, którzy ugodzili starszego mężczyznę nożem w klatkę piersiową.

Ranny 87-latek przewieziony został do szpitala, jego stan jest poważny, ale stabilny. Pod nadzorem prokuratora śledczy zabezpieczyli na miejscu ślady i dowody, w tym m.in. nóż kuchenny, którym mężczyzna prawdopodobnie został ugodzony – informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Równolegle do prowadzonych na miejscu czynności, kryminalni i policjanci z patrolu poszukiwali kryminalistów. W niespełna godzinę od zdarzenia, mundurowi zatrzymali na terenie miasta kobietę podejrzewaną o popełnienie wspomnianego czynu.

W chwili zatrzymania kobieta była pijana, badanie alkotestem wykazało, że miała w organizmie ponad 4 promile alkoholu. Jeszcze tego samego wieczora kryminalni zatrzymali do sprawy kolejną osobę – mężczyznę, również w stanie nietrzeźwości (ponad 2 promile alkoholu w organizmie) – czytamy w notatce prasowej KPP w Lęborku.

Źródło:KPP w Lęborku

Służby przy zatrzymanych osobach zabezpieczyły także pieniądze, które najprawdopodobniej zostały skradzione rannemu 87-latkowi.

Jak informują funkcjonariusze, niewykluczone, że mieszkańcy powiatu lęborskiego usłyszą zarzuty usiłowania zabójstwa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24