08.12.2020 08:51 8 NW/KAS

Gdańsk: Zlikwidowano salon gier hazardowych

Źródło:KAS

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili lokal, w którym organizowano nielegalne gry na automatach. Podczas interwencji zabezpieczono pięć automatów o wartości 60 tysięcy złotych oraz gotówkę w kwocie ponad 2,5 tysiąca złotych. Ta przeznaczona była na wypłatę ewentualnych wygranych.

Mundurowi zauważyli w Gdańsku lokal, którego okna i drzwi były oklejone czarną folią. Nad wejściem zamontowane były kamery monitoringu, a na drzwiach zamieszczono informację o konieczności zdjęcia nakrycia głowy i maseczki.

Po wejściu do lokalu funkcjonariusze pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej stwierdzili włączone i gotowe do gry automaty. Po obejrzeniu i przeprowadzeniu eksperymentu potwierdzającego hazardowy charakter urządzeń ustalono, że są to automaty podlegające rygorom ustawy o grach hazardowych – czytamy na stronie Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Taka działalność, jak informują służby, prowadzona może być tylko i wyłącznie w koncesjonowanym kasynie gry lub w salonie gier prowadzonym przez państwowego operatora.

Jest to przestępstwo karne skarbowe, które zagrożone jest m.in. pozbawieniem wolności od trzech lat i karą administracyjną w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego zakwestionowanego automatu. W gdańskim lokalu zabezpieczono aż pięć takich urządzeń, a ich wartość opiewa na 60 tysięcy złotych. Ponadto funkcjonariusze znaleźli gotówkę w wysokości 2 630 zł.

Dalsze działania Pomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Gdyni prowadzone będą w celu ujawnienia organizatorów tego nielegalnego procederu. Należy jednak pamiętać, że za organizatora gier hazardowych można uznać każdego, kto czerpie z tego korzyści, zarówno właściciela automatu, jego dzierżawcę jak i wynajmującego miejsce pod automat – informuje KAS.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24